Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Katowice marzeń: parki w miejsce fabryk

2008-05-29

Katowice marzeń: parki w miejsce fabryk

Parki przemysłowe są szansą na dynamiczny rozwój miast – to teza konferencji, która odbyła się niedawno w ligockim Euro-Centrum.

Parki przemysłowe są szansą na dynamiczny rozwój miast – to teza konferencji, która odbyła się niedawno w ligockim Euro-Centrum – informuje „Dziennik Zachodni”.

Parki przemysłowe przy wykorzystaniu dotacji unijnych tworzy się na terenach po likwidowanych przedsiębiorstwach państwowych. Po odnowieniu stają się bazą głównie dla małych i średnich przedsiębiorstw, które mogą korzystać m.in. z upustów czynszowych czy zaplecza logistycznego. W kraju takich parków (inkubatorów przedsiębiorczości) jest 38. W regionie katowickim królują pod tym względem Gliwice z setkami zrewitalizowanych hektarów, głównie w rejonie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej – czytamy dalej.

W Katowicach otwarto w tym roku dwa parki przemysłowe. Pierwszą wyremontowaną po zakładach chemicznych halę produkcyjną oddało do użytku w styczniu Euro-Centrum w Ligocie. Jak podaje dziennik, w wakacje zakończy się remont kolejnych budynków. W tym roku również uruchomiono w Wełnowcu Górnośląski Park Przemysłowy z ponad 14 tys. m kw. powierzchni.

Źródło: „Dziennik Zachodni” 27.05.2008 | 2008-05-29

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy na wynajeminne nieruchomości poszukiwane do wynajęciamieszkania poszukiwane do wynajęcialokale użytkowe na wynajem powiat Płońskidomy na wynajem powiat Myśliborskilokale użytkowe na sprzedaż gmina Górznodomy na wynajem gmina Milejówdomy na sprzedaż w Konopkach Małychdomy na sprzedaż w Zawadziemieszkania na wynajem w Leśnej

Deweloperzy

);