Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Kary UOKiK za zmowę cenową na rynku budowlanym

2007-05-07

Kary UOKiK za zmowę cenową na rynku budowlanym

Ponad 10 milionów zł musi zapłacić za nielegalne porozumienie pięć firm działających na rynku sprzedaży rynien – Zakład Tworzyw Sztucznych Gamrat, Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Gamart, Śląskie Centrum Handlowe PVC Gamrat, Budmech oraz Grupa Polskie Składy Budowlane.


Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył kary na przedsiębiorców działających na rynku budowlanym – donosi „Dziennik Bałtycki”. Ponad 10 milionów zł musi zapłacić za nielegalne porozumienie pięć firm działających na rynku sprzedaży rynien – Zakład Tworzyw Sztucznych Gamrat, Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Gamart, Śląskie Centrum Handlowe PVC Gamrat, Budmech oraz Grupa Polskie Składy Budowlane. Dodatkowo UOKiK nałożył karę w wysokości 2 mln zł na Cementownię Ożarów za utrudnianie kontroli.

Jak ustalił UOKiK, inicjatorem zakazanego prawem porozumienia był ZTS Gamrat – czytamy dalej w „Dzienniku Bałtyckim”. Producent systemów rynnowych zawarł układ z czterema dystrybutorami, ustalając ceny sprzedaży oferowanych towarów. W umowach lub aneksach do nich uzgodniono maksymalną wysokość rabatu do dalszej odsprzedaży, uzależnionego m.in. od miesięcznej wielkości zakupów. ZTS Gamrat przewidział sankcje za nieprzestrzeganie wyznaczonego limitu. Zdaniem prezesa UOKiK stosowanie systemu rabatów oznaczało w rzeczywistości ustalenie ceny minimalnej produktu, poniżej której nie mogli zejść sprzedawcy. Kara nałożona na Cementownię Ożarów ma związek z postępowaniem prowadzonym przez UOKiK przeciwko 11 spółkom produkującym cement. Urząd podejrzewa spółki o zmowę cenową, ustalanie warunków sprzedaży oraz podział rynku i wymianę poufnych informacji handlowych.

Źródło: „Dziennik Bałtycki” | 2007-05-07

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódździałki na wynajemmieszkania do kupieniadomy poszukiwane do wynajęcialokale użytkowe na sprzedaż powiat Śremskilokale użytkowe na wynajem powiat Mławskilokale użytkowe na wynajem gmina Rytrolokale użytkowe na wynajem gmina Nowy Żmigródmieszkania na sprzedaż w Zamłyniemieszkania na wynajem w Wróblku Królewskimdomy na wynajem w Skurowa

Deweloperzy

);