Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Kanadyjczyki na topie

2007-07-19

Kanadyjczyki na topie

Galopujące ceny mieszkań i materiałów budowlanych sprawiły, że wśród osób marzących o własnym domu coraz większym zainteresowaniem cieszą się domy budowane z drewna

Galopujące ceny mieszkań i materiałów budowlanych sprawiły, że wśród osób marzących o własnym domu coraz większym zainteresowaniem cieszą się domy o konstrukcji budowanej z drewna – podaje „Echo Miasta”.

Od 2005 r. co rok liczba domów budowanych w systemie kanadyjskim, nazywanym także skandynawskim, wzrasta o blisko 100 proc. Zdaniem architektów jednym z najbardziej przekonywających argumentów jest fakt, że jeden metr mieszkania w centrum kosztuje tyle, ile budowa 3 metrów domu na obrzeżach, który można wznieść w ciągu jednego sezonu, i zapewnia rodzinie odpoczynek od zgiełku miasta.

W zależności od regionu kraju cena metra kwadratowego kanadyjczyka wynosi od około 1 800 zł brutto za metr kw. do 2 400 zł – wylicza „Echo Miasta”. Ostateczna cena zależy jednak od stopnia wykończenia domu i materiałów do niego stosowanych.

Domy budowane w systemie kanadyjskim powstają na betonowym fundamencie lub płycie fundamentowej, a podstawą konstrukcji jest drewniany szkielet ścian, stropu i dachu. Szczególnie polecane przez ekspertów są bale wypełnione ociepleniem. Mają znacznie lepsze parametry cieplne i są lżejsze niż te z pełnego litego drewna.

Architekci twierdzą, że zaletą kanadyjczyków jest nie tylko szybkość budowy – czytamy dalej – ale także oszczędność powierzchni. Wyliczają, że roczne koszty utrzymania, ogrzewania, prądu, podatek od nieruchomości oraz koszty odbioru nieczystości płynnych i stałych w mniej więcej stumetrowym domu wynoszą około 6 tys. zł.

Więcej informacji w „Echu Miasta”.

Źródło: „Echo Miasta” 18.07.2007 | 2007-07-19

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźhale i magazyny na wynajemdziałki na sprzedażinne nieruchomości do kupienialokale użytkowe na wynajem powiat Łęczyńskidomy na wynajem powiat Łowickidomy na wynajem gmina Trzcińsko-Zdrójmieszkania na wynajem gmina Sokolnikimieszkania na sprzedaż w Kołaciniedomy na sprzedaż w Kłockumieszkania na wynajem w Targowskiej Woli

Deweloperzy

);