Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Już wkrótce pierwsze dopłaty do kredytów

2007-01-03

Już wkrótce pierwsze dopłaty do kredytów

Bank PKO BP będzie pierwszą instytucją udzielającą kredytów mieszkaniowych z budżetowym dofinansowaniem. Prawdopodobnie już wkrótce zostaną złagodzone ograniczenia związane z kosztem kupowanego mieszkania lub domu.

Bank PKO BP będzie pierwszą instytucją udzielającą kredytów mieszkaniowych z budżetowym dofinansowaniem. W ramach rządowego programu "Rodzina na swoim" klienci zaciągający kredyt na zakup nieruchomości będą mogli skorzystać z dopłaty do odsetek.

Niestety, wbrew wcześniejszym zapowiedziom, z programu nie skorzystają rodziny mniej zamożne. Rządowe dopłaty nie wpłyną bowiem na zdolność kredytową klientów. To oznacza, że dla osób, które dotychczas nie mogły otrzymać kredytu, będzie on w dalszym ciągu nieosiągalny.

Dobrą wiadomość ogłosił jednak niedawno wiceminister budownictwa Piotr Styczeń. Zapowiedział mianowicie, że prawdopodobnie już wkrótce zostaną złagodzone ograniczenia związane z kosztem kupowanego mieszkania lub domu. Obecnie, by skorzystać z rządowych dopłat, za metr mieszkania trzeba zapłacić nie więcej, niż wynosi podawany przez GUS średni koszt budowy w danym mieście lub województwie. Te stawki, zaś – jak podkreśla większość inwestorów prywatnych i deweloperów – są znacznie niższe niż w rzeczywistości. Zgodnie z zapowiedzią ministra Stycznia, jeszcze w tym roku GUS-owski wskaźnik ma być podwyższony o 30 proc.

Źródło: "Krakowski Rynek Nieruchomości" | 2007-01-03

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości na zamianędomy poszukiwane do wynajęciamieszkania poszukiwane do wynajęcialokale użytkowe na sprzedaż powiat Chrzanowskidomy na sprzedaż powiat Rzeszowskimieszkania na sprzedaż gmina Tłuchowolokale użytkowe na wynajem gmina Korzennamieszkania na sprzedaż w Skulskumieszkania na sprzedaż w Bielicachdomy na wynajem w Maszewie

Deweloperzy

);