Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Już wiadomo - raty pozostaną bez zmian

Magdalena Hojniak | 2018-07-12

Już wiadomo - raty pozostaną bez zmian

To kolejna dobra wiadomość dla osób spłacających swoje mieszkania lub planujących zakup nieruchomości.

Po ostatnim posiedzeniu Rady Polityki Pieniężnej eksperci Narodowego Banku Polskiego uznali, że sytuacja makroekonomiczna kraju pozwala na utrzymanie stóp procentowych na obecnym poziomie. Po obserwacji aktualnych danych z rynku i opracowanych na ich podstawie prognoz można wnioskować, że wartości stóp w wysokości: 1,50 proc. dla stopy referencyjnej, 2,50 proc. dla stopy lombardowej, 0,50 proc. dla stopy lombardowej oraz 1,75 proc. dla stopy redyskonta weksli służą utrzymaniu równowagi ekonomicznej. Dodatkowo zapewni to Polsce zrównoważony rozwój gospodarczy. Jak spodziewają się eksperci, w najbliższym czasie może dojść do obniżenia się dynamiki PKB, jednak nawet w tym przypadku perspektywy wzrostu wydają się korzystne.

Dobra sytuacja panuje również w światowej gospodarce, choć np. w strefie euro tempo wzrostu gospodarki jest nieco niższe niż w ubiegłym roku. Europejski Bank Centralny nadal pozostał przy bliskich zera stopach procentowych. Zmiana nastąpiła jednak w Stanach Zjednoczonych, gdzie w czerwcu podwyższono stopy procentowe i jednocześnie obniżana jest suma bilansowa.

W Polsce nadal obserwuje się rosnącą konsumpcję warunkowaną m.in. dzięki rekordowo niskiemu bezrobociu, a także świadczeniom społecznym. Przekłada się to również na wzrastającą liczbę inwestycji. 

Źródło: KRN.pl | 2018-07-12

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


3.5

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

Prezenter inwestycji

Super Oferta

Sand Hotel ****
Domy Piltza 16
Osiedle Lawendowa 3
Wynajem pomieszczeń biurowych...
Enklawa Białowieska
Oaza Bronowice

Sand Hotel ****

Kołobrzeg, ul. Zdrojowa 

Domy Piltza 16

Kraków, Dębniki, ul. dr. J. Piltza 

Osiedle Lawendowa 3

Zielonki, ul. Lawendowa 

Wynajem pomieszczeń biurowych...

Opole, ul. Głogowska 

Enklawa Białowieska

Nieznany Bór 

Oaza Bronowice

Kraków, Bronowice, ul. Stańczyka 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice na wynajemdomy poszukiwane do wynajęcialokale użytkowe na sprzedażmieszkania na wynajem powiat Puckidomy na wynajem powiat M. Ruda Śląskalokale użytkowe na wynajem gmina Pilznomieszkania na wynajem gmina Pajęcznomieszkania na sprzedaż w Celinachmieszkania na wynajem w Chybachmieszkania na wynajem w Glinkach Suchych

Deweloperzy