Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Już wiadomo - raty pozostaną bez zmian

Magdalena Hojniak | 2018-07-12

Już wiadomo - raty pozostaną bez zmian

To kolejna dobra wiadomość dla osób spłacających swoje mieszkania lub planujących zakup nieruchomości.

Po ostatnim posiedzeniu Rady Polityki Pieniężnej eksperci Narodowego Banku Polskiego uznali, że sytuacja makroekonomiczna kraju pozwala na utrzymanie stóp procentowych na obecnym poziomie. Po obserwacji aktualnych danych z rynku i opracowanych na ich podstawie prognoz można wnioskować, że wartości stóp w wysokości: 1,50 proc. dla stopy referencyjnej, 2,50 proc. dla stopy lombardowej, 0,50 proc. dla stopy lombardowej oraz 1,75 proc. dla stopy redyskonta weksli służą utrzymaniu równowagi ekonomicznej. Dodatkowo zapewni to Polsce zrównoważony rozwój gospodarczy. Jak spodziewają się eksperci, w najbliższym czasie może dojść do obniżenia się dynamiki PKB, jednak nawet w tym przypadku perspektywy wzrostu wydają się korzystne.

Dobra sytuacja panuje również w światowej gospodarce, choć np. w strefie euro tempo wzrostu gospodarki jest nieco niższe niż w ubiegłym roku. Europejski Bank Centralny nadal pozostał przy bliskich zera stopach procentowych. Zmiana nastąpiła jednak w Stanach Zjednoczonych, gdzie w czerwcu podwyższono stopy procentowe i jednocześnie obniżana jest suma bilansowa.

W Polsce nadal obserwuje się rosnącą konsumpcję warunkowaną m.in. dzięki rekordowo niskiemu bezrobociu, a także świadczeniom społecznym. Przekłada się to również na wzrastającą liczbę inwestycji. 

Źródło: KRN.pl | 2018-07-12

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


3.5

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

Prezenter inwestycji

Super Oferta

Oaza Bronowice
Apartamenty Lema
Budynek mieszkalny przy ul....
CHE162PI47
Sand Hotel ****
Wynajem pomieszczeń biurowych...
Willa Słowicza

Oaza Bronowice

Kraków, Bronowice, ul. Stańczyka 

Apartamenty Lema

Kraków, Grzegórzki/Dąbie, ul. S. Lema 

Budynek mieszkalny przy ul....

Kraków, Krowodrza, ul. Kazimierza... 

CHE162PI47

Kraków, ul. J. Chełmońskiego 

Sand Hotel ****

Kołobrzeg, ul. Zdrojowa 

Wynajem pomieszczeń biurowych...

Opole, ul. Głogowska 

Willa Słowicza

Kraków, Bronowice, ul. W. E.... 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości do kupieniamieszkania do kupieniakamienice poszukiwane do wynajęcialokale użytkowe na wynajem powiat Radomskilokale użytkowe na sprzedaż powiat Międzyrzeckidomy na wynajem gmina Białobrzegimieszkania na wynajem gmina Międzylesiedomy na sprzedaż w Słupicachdomy na sprzedaż w Gąsiorachmieszkania na sprzedaż w Joniny Małe

Deweloperzy