Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Jeszcze o zmianach w prawie budowlanym

2007-06-19

Jeszcze o zmianach w prawie budowlanym

Nowe obowiązkowe okresowe kontrole stanu technicznego budynków, więcej formalności przy organizowaniu imprez masowych, możliwość nieodpłatnego zalegalizowania samowoli budowlanej - to najnowsze zmiany wprowadzone ustawą z dnia 10 maja 2007 r. o zmianie ustawy Prawo budowlane oraz niektórych innych ustaw, wchodzące w życie w dniu 20 czerwca 2007 r.


Nowe obowiązkowe okresowe kontrole stanu technicznego budynków, więcej formalności przy organizowaniu imprez masowych, możliwość nieodpłatnego zalegalizowania samowoli budowlanej - to najnowsze zmiany wprowadzone ustawą z dnia 10 maja 2007 r. o zmianie ustawy Prawo budowlane oraz niektórych innych ustaw, wchodzące w życie w dniu 20 czerwca 2007 r. - donosi "Gazeta Podatkowa".

Na właścicieli oraz zarządców budynków o powierzchni zabudowy przekraczającej 2000 m2 oraz innych obiektów budowlanych o powierzchni dachu przekraczającej 1000 m2 nałożono obowiązek dwukrotnych w ciągu roku obowiązkowych okresowych kontroli stanu technicznego obiektu przed i po okresie zimowym. Jednoznacznie zapisano w ustawie, że właściciel lub zarządca obiektu budowlanego odpowiada za zapewnienie bezpieczeństwa użytkowania obiektu budowlanego również w sytuacji oddziaływania na ten obiekt różnych czynników zewnętrznych.

Część osób uzyska możliwość zalegalizowania samowoli budowlanej bez konieczności uiszczania wysokich opłat legalizacyjnych. Z możliwości nieodpłatnego zalegalizowania określonych samowoli będzie jednak można skorzystać tylko do dnia 1 stycznia 2008 r.

Źródło: "Gazeta Podatkowa", 18.09.2007 | 2007-06-19

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźgaraże na wynajeminne nieruchomości do kupieniainne nieruchomości na wynajemmieszkania na wynajem powiat Niżańskilokale użytkowe na wynajem powiat Legnickimieszkania na wynajem gmina Marciszówmieszkania na sprzedaż gmina Małdytymieszkania na sprzedaż w Łówczu Górnymdomy na wynajem w Bukowini Sycowskiejmieszkania na wynajem w Woli Biechowskiej

Deweloperzy

);