Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Jest interwencja w sprawie cen prądu

Magdalena Hojniak | 2018-12-07

Jest interwencja w sprawie cen prądu
Czekają nas drastyczne podwyżki cen energii

Ceny energii elektrycznej mają zostać zbadane. Będzie interwencja w sprawie zrównoważenia interesów mieszkańców i dostawców energii.

Zygmunt Frankiewicz, prezes Związku Miast Polskich skierował prośbę do prezesa Urzędu Regulacji Energetyki w sprawie podwyżek, które mają nastąpić w najbliższym czasie w stawkach energii elektrycznej. Ceny prądu maja zostać zbadane w celu osiągnięcia równowagi pomiędzy interesami przedsiębiorstw energetycznych a klientami korzystającymi z ich usług. Zygmunt Frankiewicz podkreślił, że ceny zaproponowane przez dostawców są nawet o 70 proc. większe niż w ubiegłym roku. W uzasadnieniu, jakie przedstawiły firmy energetyczne, pojawił się argument o podniesieniu cen pozwoleń do emisji CO2, które wyniosło ok. 250 proc. na tonę dwutlenku węgla.

Biorąc pod uwagę koszty, jakie pochłania emisja CO2 w Polsce oraz przelicznik cen, podwyżki powinny ukształtować się wokół granicy sumy 45 zł/MWh – tymczasem obecnie proponowane stawki sięgałyby 150 zł. Ponadto Polsce przysługuje przydział bezpłatnych uprawnień do emisji CO2.

Zdaniem prezesa Związku Miast Polskich nałożenie takich stawek jest nieuzasadnione, a konsekwencje działań i tak finalnie poniosą gospodarstwa domowe.  

Źródło: KRN.pl | 2018-12-07

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


3.6

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (4)

Zly ⋅ 11-12-2018 | 23:13

PiS PO jedno zło

Tym ⋅ 11-12-2018 | 07:19

Czy już wiecie jak głosować w najbliższych wyborach do naszego parlamentu ? Jeżeli będziecie głosowali na tą partię to podwyżki będą duże.

Zefel ⋅ 09-12-2018 | 09:59

Precz z tym rządem nawet za Gomułki tak nie było

Rafal ⋅ 09-12-2018 | 07:55

Precz z podwyzkami!!!

Pokaż wszystkie komentarze (4)

Prezenter inwestycji

Super Oferta

Sand Hotel ****
Inwestycja Cieślewskiego 7A

Sand Hotel ****

Kołobrzeg, ul. Zdrojowa 

Inwestycja Cieślewskiego 7A

Kraków, Prądnik Czerwony, ul. E.... 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźgaraże na wynajemmieszkania na sprzedażmieszkania do kupieniamieszkania na wynajem powiat Złotoryjskimieszkania na wynajem powiat Krakowskilokale użytkowe na sprzedaż gmina Mszana Dolnadomy na wynajem gmina Kłobuckmieszkania na sprzedaż w Skoczemieszkania na sprzedaż w Cykudomy na sprzedaż w Mostnie

Deweloperzy

);