Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Jest interwencja w sprawie cen prądu

Magdalena Hojniak | 2018-12-07

Jest interwencja w sprawie cen prądu
Czekają nas drastyczne podwyżki cen energii

Ceny energii elektrycznej mają zostać zbadane. Będzie interwencja w sprawie zrównoważenia interesów mieszkańców i dostawców energii.

Zygmunt Frankiewicz, prezes Związku Miast Polskich skierował prośbę do prezesa Urzędu Regulacji Energetyki w sprawie podwyżek, które mają nastąpić w najbliższym czasie w stawkach energii elektrycznej. Ceny prądu maja zostać zbadane w celu osiągnięcia równowagi pomiędzy interesami przedsiębiorstw energetycznych a klientami korzystającymi z ich usług. Zygmunt Frankiewicz podkreślił, że ceny zaproponowane przez dostawców są nawet o 70 proc. większe niż w ubiegłym roku. W uzasadnieniu, jakie przedstawiły firmy energetyczne, pojawił się argument o podniesieniu cen pozwoleń do emisji CO2, które wyniosło ok. 250 proc. na tonę dwutlenku węgla.

Biorąc pod uwagę koszty, jakie pochłania emisja CO2 w Polsce oraz przelicznik cen, podwyżki powinny ukształtować się wokół granicy sumy 45 zł/MWh – tymczasem obecnie proponowane stawki sięgałyby 150 zł. Ponadto Polsce przysługuje przydział bezpłatnych uprawnień do emisji CO2.

Zdaniem prezesa Związku Miast Polskich nałożenie takich stawek jest nieuzasadnione, a konsekwencje działań i tak finalnie poniosą gospodarstwa domowe.  

Źródło: KRN.pl | 2018-12-07

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


3.6

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (4)

Zly ⋅ 11-12-2018 | 23:13

PiS PO jedno zło

Tym ⋅ 11-12-2018 | 07:19

Czy już wiecie jak głosować w najbliższych wyborach do naszego parlamentu ? Jeżeli będziecie głosowali na tą partię to podwyżki będą duże.

Zefel ⋅ 09-12-2018 | 09:59

Precz z tym rządem nawet za Gomułki tak nie było

Rafal ⋅ 09-12-2018 | 07:55

Precz z podwyzkami!!!

Pokaż wszystkie komentarze (4)

Prezenter inwestycji

Super Oferta

START CITY
Sand Hotel ****
Nowa 5 dzielnica - lokale...
NY Residence, lokal usługowy

START CITY

Kraków, Bieżanów-Prokocim, ul.... 

Sand Hotel ****

Kołobrzeg, ul. Zdrojowa 

Nowa 5 dzielnica - lokale...

Kraków, Krowodrza, ul. Wrocławska 

NY Residence, lokal usługowy

Kraków, Krowodrza, ul. Wrocławska 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice do kupieniamieszkania poszukiwane do wynajęciadomy do kupieniamieszkania na wynajem powiat M. Bielsko-Białamieszkania na wynajem powiat Sieradzkidomy na sprzedaż gmina Łącznadomy na wynajem gmina Inowrocławdomy na wynajem w Borawskiemieszkania na wynajem w Sienicydomy na sprzedaż w Chrustach

Deweloperzy

);