Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Jesienne Targi Mieszkań i Domów w Krakowie

IzaBella Skalna | 2022-09-21

Jesienne Targi Mieszkań i Domów w Krakowie
Jesienne Targi Mieszkań i Domów w Krakowie

Już w najbliższy weekend 24-25 września odbędą się kolejne Targi Mieszkań i Domów w hali Expo w Krakowie. Jesienna edycja wydarzenia to doskonała okazja do tego, by zapoznać się ofertami blisko 50 deweloperów. To także szansa na rozmowę z doradcami kredytowymi, agentami nieruchomości oraz projektantami wnętrz. Spółka Nowy Adres będąca organizatorem, dołożyła wszelkich starań, aby nie zabrakło solidnej dawki rzetelnych informacji w tym porad na tematy związane z kupnem, finansowaniem oraz urządzeniem swojego lokum. Jest to zatem najlepszy moment, by znaleźć dla siebie idealną nieruchomość.

Gwałtowny wzrost nowych inwestycji wraz z początkiem roku

Jak podaje Główny Urząd Statystyczny, w pierwszej połowie roku deweloperzy rozpoczęli budowę mieszkań większą o 33 proc. w porównaniu do tego, co było pięć lat temu. Mało tego, w czerwcu otrzymali oni rekordową liczbę pozwoleń na budowę, co jednak nie ma nic wspólnego z rzekomą korzystną koniunkturą. Nadzieje na spadek cen przy gwałtownie rosnącej podaży także są niewielkie. Przyczyną takiego obrotu zdarzeń, czyli wzmożonej liczby rozpoczętych inwestycji, należy zatem upatrywać się w zmianach w prawie. 
 
Od 1 lipca obowiązuje bowiem nowa ustawa deweloperska, a dokładnie ustawa o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego oraz Deweloperskiego Funduszu Gwarancyjnego. Jej główne postanowienia nakładają na deweloperów obowiązek odprowadzania składki do DFG. Sposobem na to, by tego uniknąć, było rozpoczęcie sprzedaży nieruchomości, która praktycznie nakładała się z terminem rozpoczęcia budowy przed 1 lipca br. Stąd właśnie w pierwszej połowie tego roku nastąpił tak gwałtowny wzrost inwestycji. Inwestycje, które zostały podjęte po tej dacie, są już obciążone dodatkowym kosztem, a to z kolei znajdzie odzwierciedlenie w cenach.    

Szanse na spadek cenowy nieruchomości raczej niewielkie

Zdaniem wielu analityków i deweloperów tak wyraźny wzrost oferty raczej nie spowoduje spadku cen mieszkań.
 
– Obserwujemy szalony wzrost cen tak materiałów, jak i samego wykonawstwa. Nie widać, by nośniki energii miały tanieć w najbliższej przyszłości. To wszystko budzi obawy, po ile będziemy
w stanie realizować inwestycje mieszkaniowe (…). Drugim wyzwaniem jest finansowanie przy tak rosnących stopach procentowych – zarówno po stronie deweloperów, jak i odbiorców końcowych. Chyba jesteśmy w takim momencie, że rynek będzie hamował, jeżeli chodzi o liczbę inwestycji. Nic nie wskazuje na to, aby ceny mieszkań zaczęły spadać – ze względu na koszty wytworzenia właśnie, ale też dlatego, że nikt nie spodziewa się, by branża deweloperska była w stanie utrzymać te wolumeny, które realizowaliśmy w latach ubiegłych –
mówi Konrad Płochocki, dyrektor generalny i wiceprezes zarządu Polskiego Związku Firm Deweloperskich. 
 
Mało tego Biuro Informacji Kredytowej (BIK) opublikowało niedawno statystyki, z których wynika, iż liczba wniosków o kredyt hipoteczny w lipcu spadła aż o 67,8 proc. w porównaniu do analogicznego okresu w zeszłym roku. Zdolność kredytowa Polaków spada niemalże z tygodnia na tydzień. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że w najbliższym czasie tendencja ta raczej się nie zmieni. Jeśli dodać do tego fakt, że póki co nic nie wskazuje na to, aby ceny mieszkań miały ulec obniżeniu (choć chwilowo się stabilizują), na zakup wymarzonego mieszkania lepiej jest zdecydować się właśnie teraz.
 

Targi Mieszkań i Domów doskonałą okazją do zakupu

Chcąc rozpocząć analizę rynku nieruchomości, warto udać się na Targi Mieszkań i Domów, które odbędą się już w ten weekend 24 i 25 września na terenie hali Expo w Krakowie, gdzie w jednym miejscu będzie można zapoznać się z ofertą małopolskich deweloperów. Pojawi się m.in. firma Budopol, Expo Holding, EXCON, Fraxbud, Imperial Capital, Instal Kraków, Inter- Bud, Megapolis, Noktorn Deweloper, PROINS, Quercus, Semaco, Super Krak, WBG Development czy Piano House. 
 
 
Oprócz tego na targach obecne będą także agencje nieruchomości: Kurpiel Nieruchomości, RE/MAX Duo, So!Home, Superopcja czy Tecnocasa. Na stoiskach doradców kredytowych i banków będzie można skonsultować możliwość kredytowania zakupu wybranej nieruchomości. Warto również podkreślić, że wielu wystawców przygotowało specjalne oferty promocyjne, jakie dostępne będą wyłącznie podczas wydarzenia. Przez cały weekend w Strefie Zakupu i Finansów odbywać się będą bezpłatne prelekcje ekspertów rynku nieruchomości, znakomitych doradców finansowych oraz architektów wnętrz. Równie atrakcyjnie zapowiada się Strefa Wirtualnych Spacerów 3D Estate. W tym miejscu będzie się dało wirtualnie odwiedzić już wybudowane, wykończone i wyposażone mieszkania z oferty wystawców. 
 
 
Targi Mieszkań i Domów
24-25 września
sobota 10:00–17:00, niedziela 10:00–16:00
EXPO KRAKÓW
Ul. Galicyjska 9
 
Szczegóły i bilety: https://krakow.targimieszkan.pl/pl 
 

 

Źródło: KRN.pl | 2022-09-21

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy do kupieniahale i magazyny na sprzedażhale i magazyny na wynajemdomy na sprzedaż powiat Rypińskidomy na sprzedaż powiat M. Lesznodomy na wynajem gmina Gorlicelokale użytkowe na wynajem gmina Karniewodomy na sprzedaż w Biegonitymieszkania na sprzedaż w Rudnikachdomy na wynajem w Wólce Załęskiej

Deweloperzy

);