Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Jednym aktem notarialnym można wyodrębnić kilka lokali

2008-02-07

Jednym aktem notarialnym można wyodrębnić kilka lokali

W jednym akcie notarialnym można zawrzeć nawet kilka umów przekształcających mieszkania lokatorskie w odrębną własność. Lokatorzy mogą przyspieszyć procedurę przekształcania swoich mieszkań we własność, podpisując kilka umów w jednym akcie notarialnym.

W jednym akcie notarialnym można zawrzeć nawet kilka umów przekształcających mieszkania lokatorskie w odrębną własność. Lokatorzy mogą przyspieszyć procedurę przekształcania swoich mieszkań we własność, podpisując kilka umów w jednym akcie notarialnym – podaje „Gazeta Prawna”.

- Jednym aktem notarialnym może być objętych kilka czynności, nawet jeżeli nie są dokonywane pomiędzy tymi samymi stronami. Zainteresowani muszą wyrazić na to zgodę, gdyż w grę wchodzi ochrona tajemnicy notarialnej - tłumaczy w rozmowie z gazetą Lech Borzemski z Krajowej Rady Notarialnej.

Podpisywanie kilku umów o wyodrębnienie własności lokalu w jednym akcie przyspieszy procedurę, jednak notariusze odradzają łączenie takich czynności w jednym dokumencie. Przekonują, że akt notarialny jest traktowany jak tytuł własności, nie wskazana jest więc wprowadzanie dodatkowego zamieszania w tej materii. Szczególnie że, oprócz czasu, na wspólnym akcie spółdzielcy nie zyskają – zapłacą tyle samo – czytamy.

Źródło: „Gazeta Prawna” 07.02.2008 r. | 2008-02-07

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości na wynajemmieszkania na zamianędomy poszukiwane do wynajęcialokale użytkowe na wynajem powiat Bielskimieszkania na sprzedaż powiat Kościerskidomy na sprzedaż gmina Borkimieszkania na sprzedaż gmina Głubczycemieszkania na wynajem w Siemiatycze-Stacjimieszkania na wynajem w Złotopolumieszkania na sprzedaż w Piecówka

Deweloperzy

);