Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Jaka fontanna stanie na krakowskim rynku?

2008-12-16

Jaka fontanna stanie na krakowskim rynku?

Na krakowskim rynku wkrótce stanie nowa fontanna. Będzie przypominała kryształ albo... amfiteatr. Ostateczna decyzja zapadnie jednak dopiero po negocjacjach projektantów z miastem, które wyłonią opcję najkorzystniejszą dla gminy.

Na krakowskim rynku wkrótce stanie nowa fontanna. Będzie przypominała kryształ albo... amfiteatr. Ostateczna decyzja zapadnie jednak dopiero po negocjacjach projektantów z miastem, które wyłonią opcję najkorzystniejszą dla gminy – donosi „Gazeta Krakowska”. Ich wynik poznamy w ciągu miesiąca.

 
W rozstrzygniętym niedawno konkursie na projekt najważniejszej miejskiej fontanny walczyło 15 zespołów architektów z Polski. Jak czytamy dalej, komisja zadecydowała jednomyślnie, że najlepszy jest projekt Marii Ponikiewskiej z krakowskiej pracowni Arct, pt. „Kryształ". Konstrukcja ze szkła pozwoli spacerującym po krakowskim rynku nie tylko podziwiać grę wody i świateł, ale także zajrzeć w podziemia – do budowanego pod Rynkiem Głównym muzeum historii miasta. Koszt fontanny autorka oszacowała na ok. 2 mln zł. 

Drugie miejsce zajął projekt z krakowskiej pracowni projektowej „Architektura" – informuje dziennik. Ten projekt przewidywał, że misa fontanny byłaby elementem posadzki rynku. Konstrukcja ma przypominać kamienny amfiteatr, a tryskające z niej strumienie mają tworzyć wodne spektakle. Budowa wodotrysku ma pochłonąć ok. 1,5 mln zł. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu chciałby przeprowadzić inwestycję w przyszłym roku. Jedna z nagrodzonych koncepcji zastąpi kamienny wodotrysk zaprojektowany przez profesora Wiktora Zina. Ta zwana potocznie „kanapą" fontanna zdobiła Rynek do 2005 r. Teraz czeka w magazynie na nowe miejsce w Krakowie. Niewykluczone, że trafi na jeden z placów Starego Miasta – dodaje gazeta.
 
 

 

 

Źródło: „Gazeta Krakowska” 9.12.2008 | 2008-12-16

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźgaraże do kupieniahale i magazyny na wynajemkamienice na zamianędomy na sprzedaż powiat Chrzanowskilokale użytkowe na sprzedaż powiat Kieleckimieszkania na wynajem gmina Stupskdomy na sprzedaż gmina Sztutowodomy na sprzedaż w Czerwonym Kościeledomy na sprzedaż w Brzyściedomy na sprzedaż w Pękowicach

Deweloperzy

);