Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Jak skutecznie ubezpieczyć mieszkanie i dom

2008-01-09

Jak skutecznie ubezpieczyć mieszkanie i dom

Wybierając polisę ubezpieczenia nieruchomości, nie warto kierować się jej ceną. W każdym towarzystwie powinna być ona na podobnym poziomie.

Wybierając polisę ubezpieczenia nieruchomości, nie warto kierować się jej ceną. W każdym towarzystwie cena powinna być na podobnym poziomie – czytamy w „Gazecie Prawnej”.

Jeśli składka jest dużo niższa od tej zaproponowanej przez konkurentów, to znaczy, że i ryzyko przejmowane przez towarzystwo jest mniejsze. Różnice mogą też dotyczyć sposobu określania sumy ubezpieczenia, a w konsekwencji ewentualnej wypłaty – informuje gazeta. Generalnie ubezpieczenie nieruchomości można podzielić na dwa moduły: ubezpieczenie tzw. murów i ruchomości. To pierwsze kosztuje od 0,06-0,08 proc. sumy ubezpieczenia przy ubezpieczeniu budynku zbudowanego w technologii niepalnej. Dla domów drewnianych te stawki trzeba pomnożyć przez dwa. Mury ubezpiecza się w systemie na sumy stałe, co oznacza, że klient musi określić wartość posiadanej nieruchomości.

Jak podkreśla dziennik, coraz częściej na rynku pojawiają się oferty ubezpieczenia mieszkań na bazie wszystkich ryzyk (tzw. all risk). Ich konstrukcja przewiduje, że polisa obejmuje skutki wszystkich zdarzeń, które nie zostały wyraźnie wyłączone w warunkach ubezpieczenia. Wprowadza więc tzw. domniemanie ochrony ubezpieczeniowej. Oznacza to, że to na ubezpieczycielu spoczywa ciężar dowodu, jeśli chciałby uwolnić się od odpowiedzialności.

Więcej w „Gazecie Prawnej”.

Źródło: „Gazeta Prawna” 9.01.2008 | 2008-01-09

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości poszukiwane do wynajęciamieszkania na sprzedażlokale użytkowe na wynajemdomy na sprzedaż powiat Hajnowskimieszkania na wynajem powiat Lipnowskimieszkania na sprzedaż gmina Jeziorzanydomy na sprzedaż gmina Krynica-Zdrójmieszkania na sprzedaż w Boguszyńcumieszkania na wynajem w Mleczkowiemieszkania na sprzedaż w Woli Bokrzyckiej

Deweloperzy

);