Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Jak PiS chce rozruszać budownictwo

2005-09-30

Jak PiS chce rozruszać budownictwo

Jak donosi na swoich łamach „Gazeta Wyborcza" PiS szedł do wyborów z programem, który zakłada wybudowanie w ciągu ośmiu lat od trzech do czterech milionów nowych mieszkań.

Jak donosi na swoich łamach „Gazeta Wyborcza" PiS szedł do wyborów z programem, który zakłada wybudowanie w ciągu ośmiu lat od trzech do czterech milionów nowych mieszkań. Ambitny plan, bo w ciągu ostatnich dziesięciu lat powstało ich niespełna milion. Podobne obietnice składał Marek Pol, wicepremier i minister infrastruktury w rządzie Leszka Millera. Budownictwo rząd wymieniał wśród swoich priorytetów, czego efektem była ustawa o kredycie, który miał rozruszać budownictwo mieszkaniowe. Pol zapowiadał, że rocznie po ten kredyt sięgnie nawet 30-40 tys. rodzin. Tymczasem według danych, które zdobyła „Gazeta Wyborcza" w ciągu dwóch i pół roku zdecydowało się na niego 242 kredytobiorców! Dla porównania w pierwszym półroczu tego roku banki udzieliły klientom indywidualnym 88 tys. kredytów mieszkaniowych. Atutem kredytu Pola miało być stałe oprocentowanie przez cały okres spłaty - 6,5 proc. w skali roku. Początkowo oprocentowanie rynkowe było wyższe, więc budżet dopłacał odsetki. Ale teraz stopy rynkowe kredytów złotowych o zmiennym oprocentowaniu spadły do poziomu 5-6 proc. i nie opłaca się brać kredytu Pola. W jego miejsce najpewniej pojawi się nowa oferta. Politycy PiS zapowiedzieli, że rodziny o niskich i średnich dochodach będą mogły kupić sobie skromne lokum za nie więcej niż 100 tys. zł. Podstawą ma być wieloletni kredyt, którego poręczycielem miałoby być państwo. Oprocentowanie nie przekraczałoby 3 proc. w skali roku, a spłata nie pochłaniałaby więcej niż 6 proc. kwoty kredytu rocznie.

Źródło: „Gazeta Wyborcza" 26-09-2005 | 2005-09-30

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźhale i magazyny do kupieniadomy do kupienialokale użytkowe na wynajemlokale użytkowe na wynajem powiat M. Zabrzemieszkania na wynajem powiat M. Jelenia Góralokale użytkowe na sprzedaż gmina Kochanowicemieszkania na sprzedaż gmina Lubartówmieszkania na wynajem w Jurkachmieszkania na wynajem w Stróżachmieszkania na wynajem w Walentynowie

Deweloperzy

);