Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Jak łatwo sprawdzić zdolność kredytową? Analizator kredytowy BIK

Emilia Rudzka | 2021-02-12

Jak łatwo sprawdzić zdolność kredytową? Analizator kredytowy BIK
W Polsce kredyt mieszkaniowy najczęściej zaciągany jest przez dwie osoby.

Według danych BIK 63 proc. kredytów hipotecznych udzielanych jest dwóm lub więcej osobom. Średnio para może uzyskać o 19 proc. wyższe zobowiązanie niż singiel. Analizator kredytowy BIK pomoże sprawdzić nasze szanse na uzyskanie kredytu.

Kredyt mieszkaniowy dla pary o 19 proc. wyższy niż dla singla

Z punktu widzenia banku udzielenie kredytu mieszkaniowego dwóm lub więcej osobom wiąże się z niższym ryzykiem. Dla kredytobiorców to natomiast sposób na zabezpieczenie się przed wypadkami losowymi, które mogą utrudnić samodzielną spłatę zobowiązania.
W Polsce kredyt mieszkaniowy najczęściej zaciągany jest przez dwie osoby. Para może uzyskać wyższą wartość kredytowania niż singiel. W przypadku jednej osoby średnia kwota nowego kredytu w 2020 roku wyniosła 259,3 tys. złotych, natomiast dla dwóch osób była już o 19 proc. wyższa – 309,6 tys. złotych.

Połączenie dochodów dwóch osób jest też szansą na wzrost zdolności kredytowej. Podpisując umowę kredytową, obie osoby ponoszą solidarną odpowiedzialność przed bankiem w przypadku ewentualnych trudności z terminową spłatą zobowiązania. Podmiot ten może zatem oczekiwać zwrotu zadłużenia od każdego z kredytobiorców.


Analizator kredytowy BIK – pomoc w dobraniu kredytu do możliwości

Przed podjęciem decyzji o zaciągnięciu kredytu konieczne jest m.in. przeanalizowanie dochodów, źródeł utrzymania, kosztów stałych w budżecie domowym oraz innych ponoszonych wydatkach. Warto również uwzględnić ewentualną utratę pracy przez jednego z partnerów.

Analizator kredytowy BIK to narzędzie, które pomaga w obiektywnym wyliczeniu szans na kredyt mieszkaniowy. Bierze pod uwagę takie same informacje jak bank, który ocenia wniosek kredytowy. Mowa tu m.in. o dotychczasowej terminowej spłacie zobowiązań, ocenie wiarygodności (tzw. scoring), relację wydatków i dochodów, a także obciążenie innymi zobowiązaniami.

To narzędzie, które może zapobiec przekredytowaniu. Kredytobiorcy będą mogli dowiedzieć się, na jaką kwotę zobowiązania mogą sobie pozwolić. Z analizatora kredytowego BIK warto skorzystać przed złożeniem wniosku w banku.

Narzędzie to pozwala na kilkukrotne dokonywanie kalkulacji. Inteligentny algorytm może zaproponować opcje, które pomogą ponownie przeliczyć wyniki i np. podpowiedzieć, jak uzyskać wyższą kwotę kredytowania. Dowolna liczba kalkulacji w żaden sposób nie wpływa na scoring czy też ocenę banków.

Analizator BIK nie pokazuje konkretnych ofert bankowych. To tylko sposób na określenie swoich możliwości kredytowych. Decyzja o przyznaniu kredytu uzależniona jest natomiast od banku. Z analizatora mogą bezpłatnie skorzystać klienci, którzy mają konto na portalu www.bik.pl oraz użytkownicy Aplikacji Mój BIK.

 

Źródło: KRN.pl | 2021-02-12

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźlokale użytkowe do kupieniainne nieruchomości na zamianęhale i magazyny na wynajemlokale użytkowe na sprzedaż powiat Dębickilokale użytkowe na wynajem powiat M. Rybnikdomy na wynajem gmina Szczebrzeszynmieszkania na sprzedaż gmina Dzierzążniamieszkania na sprzedaż w Nieciszewiemieszkania na sprzedaż w Studziankachdomy na sprzedaż w Jaworniku

Deweloperzy

);