Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

IX Doroczny Europejski Szczyt PPP

2009-05-13

IX Doroczny Europejski Szczyt PPP

Rząd planuje rozpocząć w 2014 r. przy pomocy PPP realizację programu Kolei Dużych Prędkości. Sieć KDP połączy cztery największe polskie miasta: Warszawę i Łódź z Wrocławiem i Poznaniem.

Praktyczne aspekty realizacji przedsięwzięć partnerstwa publiczno-prywatnego zostały omówione podczas IX Dorocznego Europejskiego Szczytu, który odbywał się w Warszawie 6-7 maja. Impreza została zorganizowana przez City & Financial Conferences, przy współudziale Centrum Partnerstwa Publiczno-Prywatnego, pod honorowym patronatem ministra gospodarki.

Cezary Grabarczyk, minister infrastruktury, zauważył, że chociaż PPP jest równorzędnym systemem finansowania inwestycji infrastrukturalnych, to pod pewnymi względami jest korzystniejsze dla budżetu państwa. Rząd chętnie korzysta z takiego modelu realizowania inwestycji, gdyż PPP nie zwiększa długu publicznego. Minister Grabarczyk, omawiając zrealizowane do tej pory inwestycje drogowe, zaznaczył, że z dotychczas podpisanych umów na budowę 406 km autostrad, aż 348 km jest realizowanych w systemie PPP. Rząd planuje rozpocząć w 2014 r. przy pomocy PPP realizację programu Kolei Dużych Prędkości podaje  Ministerstwo Infrastruktury. Sieć KDP połączy cztery największe polskie miasta: Warszawę i Łódź z Wrocławiem i Poznaniem.

Minister C. Grabarczyk podkreślił, że obecnie projekty partnerstwa publiczno-prywatnego mogą być realizowane na podstawie trzech źródeł prawa. Są to: nowa ustawa o PPP i ustawa o koncesji na roboty budowlane lub usługi, a także ustawa o autostradach płatnych i krajowym funduszu drogowym.

 

 

Źródło: Ministerstwo Infrastruktury 6.05.2009 | 2009-05-13

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźgaraże na wynajemkamienice do kupieniakamienice poszukiwane do wynajęciamieszkania na wynajem powiat Wąbrzeskidomy na wynajem powiat Opolskidomy na sprzedaż gmina Krasnosielclokale użytkowe na wynajem gmina Bełżycemieszkania na sprzedaż w Szembekowiemieszkania na sprzedaż w Romanowiemieszkania na wynajem w Lipiach

Deweloperzy

);