Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Inwestycje wokół Spodka

2008-04-08

Inwestycje wokół Spodka

Katowice szykują się do dwóch międzynarodowych konkursów architektonicznych. Jeszcze w tym roku wyłonią one projektantów Międzynarodowego Centrum Kongresowego oraz nowej siedziby Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia.

Katowice szykują się do dwóch międzynarodowych konkursów architektonicznych. Jeszcze w tym roku wyłonią one projektantów Międzynarodowego Centrum Kongresowego oraz nowej siedziby Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. Oba gmachy staną za Spodkiem i mają być wizytówkami miasta – informuje „Gazeta Wyborcza”.

Konkurs na Międzynarodowe Centrum Kongresowe przygotowuje konsorcjum Stowarzyszenia Architektów Polskich w Katowicach, wspólnie z oddziałem warszawskim – czytamy dalej. Wyniki poznamy we wrześniu. Nowy obiekt będzie składał się z kilku sal o różnej wielkości i będzie połączony z obecną halą widowiskowo-sportową. Koszty budowy szacowane są na 200 mln zł.

Równocześnie rozgrywać się będzie kolejny konkurs architektoniczny. Między ul. Olimpijską a przyszłym Muzeum Śląskim miasto przygotowuje teren pod nową siedzibę Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. Budowa będzie kosztować około 120 mln zł i ma spore szanse na dofinansowanie z Unii. Ale gdyby miasto nie otrzymało środków z funduszy strukturalnych, wtedy ma pomóc państwo. Jak podaje Gazeta, konkurs na projekt sali koncertowej na 1500 miejsc będzie miał formułę międzynarodową i zakończy się jeszcze w tym roku. Będzie obejmował nie tylko budynek, ale i zagospodarowanie dużej działki wokół. Architekci będą też musieli wyznaczyć miejsce pod gmach opery i baletu.

Dziennik przypomina, że przy parku Bogucickim wśród zabytkowych zabudowań pokopalnianych otwarte zostanie w 2012 r. nowe Muzeum Śląskie projektu austriackich architektów.

Źródło: „Gazeta Wyborcza” Katowice 27.03.2008 | 2008-04-08

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódździałki do kupieniainne nieruchomości do kupieniadomy na wynajemlokale użytkowe na sprzedaż powiat Brzozowskimieszkania na sprzedaż powiat Zwoleńskidomy na sprzedaż gmina Stare Czarnowodomy na wynajem gmina Warnicedomy na sprzedaż w Stobnie Siódmymdomy na wynajem w Koszanowiedomy na wynajem w Sucha

Deweloperzy

);