Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Inwestycje na Euro 2012

2011-07-02

Inwestycje na Euro 2012

Fakt, iż Poznań posiada stadion, nie czyni go jeszcze gotowym do wielkiego święta.

Euro 2012 zbliża się wielkimi krokami. Fakt, iż Poznań posiada stadion, nie czyni go jeszcze gotowym do wielkiego święta. Kontrola NIK zarzuciła niekonsekwentną realizację inwestycji. Chodzi tu m.in. o lotnisko Łowica, infrastrukturę dróg i komunikację miejską, która zdaniem kontrolerów nie będzie w stanie sprawnie transportować kibiców każdej z czterech aglomeracji, w których odbędą się mecze. Okazuje się, że krytyka ze strony NIK wpłynęła motywująco na władze miasta i wydawane przezeń pozwolenia.

Wniosek o pozwolenie na budowę nowego dworca trafił już do odpowiedzialnego za tę kwestię organu administracyjnego – donosi ,,Gazeta Wyborcza”. Urząd wojewody zapowiada, że jeśli nie będzie zastrzeżeń, pozwolenie zostanie  wktótce wydane. Termin rozpoczęcia budowy nowoczesnego dworca planowany jest na początek sierpnia. Obecnie przygotowywane są fundamenty, pod mającą się rozpocząć za niespełna miesiąc inwestycję.

Firma Trigranit, która jest wykonawcą inwestycji, prócz gmachu dworca, wybuduje także galerię handlową, hotel i parking. Na razie priorytet stanowi dworzec kolejowy, natomiast powstanie wymienionych wyżej inwestycji towarzyszących jest planowane na 2013 r.

Źródło: ,,Gazeta Wyborcza” 01.07.2011 | 2011-07-02

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości na zamianędomy na sprzedażmieszkania do kupieniamieszkania na sprzedaż powiat Dzierżoniowskilokale użytkowe na wynajem powiat Bielskilokale użytkowe na wynajem gmina Szamotułylokale użytkowe na wynajem gmina Grodzisko Dolnedomy na wynajem w Łebkach Małymmieszkania na sprzedaż w Suszczymieszkania na wynajem w Wilkowicach

Deweloperzy

);