Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Inwestycje, które chcą wspierać banki

2010-10-29

Inwestycje, które chcą wspierać banki

Polska jest określana jako najlepsze miejsce do finansowania projektów deweloperskich.

Firma doradcza KPMG przeprowadziła badania ankietowe wśród 50 największych banków Europy Środkowo–Wschodniej. Wyniki raportu KPMG „CEE Property Lending Barometr 2010”, wskazują, że Polska jest określana jako najlepsze miejsce do finansowania projektów deweloperskich. Potwierdzają to też wyniki Property Finance Sentiment Index, pokazujące stopień pozytywnego nastawienia banków do finansowania projektów z zakresu rynku nieruchomości. Wskaźnik dla Polski wynosi 1,83 w 10-stopniowej skali (w tym im indeks niższy, tym większa jest skłonność banków do finansowania projektów). Dla porównania w krajach bałtyckich wskaźnik wynosi 5,43, a w Rumunii 7,50.

W Chorwacji i na Słowacji, a także w krajach bałtyckich, banki szczególnie wspierają nieruchomości przemysłowe i logistyczne. W Polsce i w Rumunii największe szanse na pozyskanie źródeł finansowania mają nieruchomości biurowe. Na Węgrzech i w Bułgarii - budownictwo mieszkaniowe. Z kolei najmniej preferowanym przez banki jest sektor hotelowy.
 

Źródło: KRN.pl | 2010-10-29

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania poszukiwane do wynajęciahale i magazyny na wynajemmieszkania na zamianędomy na sprzedaż powiat Ostródzkidomy na sprzedaż powiat Stargardzkidomy na wynajem gmina Świerczelokale użytkowe na sprzedaż gmina Siemieńdomy na wynajem w Wydawachmieszkania na sprzedaż w Motylumieszkania na wynajem w Niksowiźnie

Deweloperzy

);