Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Inwestycja ze Wschodu w Polsce

2008-06-06

Inwestycja ze Wschodu w Polsce

Światowy gigant hutniczy – łotewsko-rosyjski koncern Severstallat, uruchomił w Sosnowcu zakład produkcyjny.

Światowy gigant hutniczy – łotewsko-rosyjski koncern Severstallat, uruchomił w Sosnowcu zakład produkcyjny – podaje portal Biznespolska.

Severstallat zainwestował już w Sosnowcu 15 mln euro. W miejscu, w którym działała Huta Buczek koncern zamierza wydać ok. 33 mln. W tej chwili zakład zatrudnia 260 osób. Docelowo będzie ich 600. Severstallat to światowy potentat w branżach górniczej i hutniczej. Głównymi akcjonariuszami spółki, notowanej na giełdach w Moskwie i Londynie, są: rosyjski Severstal (50,1 proc. udziałów) i łotewski Felix Holding (49,9 proc.).

Jak czytamy dalej w portalu, spółka powstała w 1992 r. W ubiegłym roku koncern wyprodukował 17,5 mln ton stali. Zysk firmy w tym czasie sięgnął 3,7 miliarda dolarów. Koncern ma swoje zakłady i centra wydobywcze w dziewięciu regionach Rosji, Stanach Zjednoczonych, Włoszech, Francji, Wielkiej Brytanii, na Ukrainie, Białorusi i Łotwie. Polska filia ma zaopatrywać kontrahentów położonych w promieniu 300 km od Sosnowca: Polskę, Czechy, Słowację, Węgry, Austrię i Zachodnią Ukrainę.

Źródło: Biznespolska.pl 06.06.08 | 2008-06-06

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódździałki do kupieniamieszkania do kupieniadomy poszukiwane do wynajęciamieszkania na sprzedaż powiat Szydłowieckidomy na sprzedaż powiat Opatowskidomy na wynajem gmina Obrazówdomy na sprzedaż gmina Puńskmieszkania na wynajem w Oporowiedomy na wynajem w Bratkowiemieszkania na sprzedaż w Gałkowie

Deweloperzy

);