Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Inwestycja TBS Siedlce czeka na kredyt

2014-04-01

Inwestycja TBS Siedlce czeka na kredyt

Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Siedlcach planuje realizację 2 obiektów mieszkalnych. W związku z tym stara się o zgodę BGK na zaciągnięcie kredytu budowlanego.

Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Siedlcach planuje realizację 2 obiektów mieszkalnych. Budynki wielorodzinne zostaną wybudowane na działce zlokalizowanej przy ul. Gospodarczej 15. Projekt zakłada przygotowanie 48 mieszkań o powierzchni użytkowej ponad 2 tys. mkw. Towarzystwo Budownictwa Społecznego posiada już dokumentację pozwalającą na uruchomienie prac budowlanych. Decyzję o rozpoczęciu budowy wstrzymuje brak dostatecznych środków w budżecie inwestycji.
 

Spółka zajmuje się aktualnie pozyskaniem funduszy na ten cel. Brakujące kwoty mają pochodzić z partycypacji przyszłych mieszkańców kompleksu oraz komercyjnego kredytu budowlanego. Wiadomo już, że w sprawie udzielenia długoterminowej pożyczki na realizację przedsięwzięcia zostanie zorganizowany specjalny przetarg. Wcześniej jednak zarząd spółki musi uzyskać zgodę Banku Gospodarstwa Krajowego na rozpoczęcie starań o taki kredyt.

Warunek ten jest konsekwencją umów na finansowanie inwestycji z Krajowego Funduszu Mieszkaniowego podpisanych z tą instytucją bankową. Wniosek o zgodę na zaciągnięcie kredytu wpłynął do Banku Gospodarstwa Krajowego w październiku ubiegłego roku. Jeśli wymagany dokument zostanie wydany, budowa ma rozpocząć się najpóźniej w III kw. 2014 r. Wykonawca będzie miał 18 miesięcy na realizację tego zadania.

Źródło: KRN.pl | 2014-04-01

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania na sprzedażhale i magazyny na sprzedażdziałki na sprzedażmieszkania na wynajem powiat M. Mysłowicedomy na wynajem powiat Lubańskidomy na wynajem gmina Cisnamieszkania na sprzedaż gmina Gniewoszówdomy na sprzedaż w Zbożumieszkania na sprzedaż w Dębrznikdomy na wynajem w Janisławicach

Deweloperzy

);