Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Inwestorzy nie mogą budować wieżowców

2008-04-10

Inwestorzy nie mogą budować wieżowców

Jeśli w Katowicach mają powstawać kolejne wieżowce, konieczne jest studium. Studium aeronautyczne już od miesiąca znajduje się w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego i czeka na podpis prezesa. Tymczasem ULC wymaga od Aeroklubu Polskiego kolejnych dokumentów.

Jeśli w Katowicach mają powstawać kolejne wieżowce, konieczne jest studium – przypomina „Dziennik Zachodni”. Studium aeronautyczne już od miesiąca znajduje się w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego i czeka na podpis prezesa. Tymczasem ULC wymaga od Aeroklubu Polskiego kolejnych dokumentów.

Inwestorzy są niezadowoleni z przedłużających się formalności, ponieważ chcieliby już zacząć prace nad nowymi budynkami. W wydziale budownictwa Urzędu Miasta leży już kilka wniosków o wydanie decyzji o warunkach zabudowy. Niektóre czekają już pół roku. W zawieszeniu znajduje się pięć postępowań. Jak czytamy dalej, na decyzję oczekuje m.in. Jupiter Plaza, który zdecydował się podwyższyć swój budynek przy ul. Sokolskiej 18 do wysokości ok. 100 metrów z planowanych pierwotnie 54 m (wysokościowiec to budynek od 55 m wzwyż). Katowice są opóźnione pod względem deweloperskim – nie dysponują prawie w ogóle nowoczesną powierzchnią biurową i nie powstają tam apartamenty o podniesionym standardzie. Jupiter Plaza mógłby być pierwszym tak wysokim budynkiem w centrum, gdyby nie brak uzgodnień ze strony lotnictwa cywilnego.

Urzędnicy miejscy podkreślają, że z ich strony sprawa jest zamknięta i reszta zależy od lotnictwa cywilnego – informuje gazeta. Wykonali opracowanie, dzięki któremu zostały wyznaczone dwie tzw. strefy przeszkody rozległej. Jeśli ULC je zatwierdzi, w centrum Katowic od autostrady A4 do torów kolejowych będzie można stawiać budynki nie wyższe niż 100 metrów. Z kolei między torami a dzielnicą Koszutka można będzie stawiać budynki nawet 200-metrowe. Chętnych nie brakuje. To np. Lc Corp, który buduje we Wrocławiu Sky Tower, najwyższy apartamentowiec w Polsce. Firma ta chce postawić drapacz chmur również w Katowicach – kupiła działkę o powierzchni jednego hektara tuż przy Al. Roździeńskiego w pobliżu Ronda za 80 mln zł.

Źródło: „Dziennik Zachodni” 04.04.2008 | 2008-04-10

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania na sprzedażmieszkania na wynajemlokale użytkowe na wynajemmieszkania na wynajem powiat Chrzanowskimieszkania na wynajem powiat M. Siedlcedomy na sprzedaż gmina Damasławeklokale użytkowe na wynajem gmina Abramówdomy na sprzedaż w Tumlin-Osowadomy na sprzedaż w Zygmuntówkumieszkania na wynajem w Piastowie

Deweloperzy

);