Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Inwestorów czekają nowe zasady

Magdalena Hojniak | 2019-11-13

Inwestorów czekają nowe zasady
W nowym roku ma być łatwiej m.in. o pozwolenie na budowę

Nowelizacja prawa budowlanego ma wyeliminować absurdy i ograniczyć biurokrację. Nowe zasady zaczną obowiązywać w nadchodzącym roku.

Jeszcze w pierwszej połowie 2020 r. ma wejść w życie znowelizowane Prawo budowlane. Proces inwestycyjno-budowlany ma być szybszy i prostszy. Starając się o pozwolenie na budowę, nie trzeba będzie składać już 4 egzemplarzy projektu, a 3. Projekt budowlany ograniczy się do części dotyczących zagospodarowania działki lub terenu, informacji technicznych oraz kwestii architektoniczno-budowlanych. Istotne dla inwestorów będzie również to, że projekt techniczny będzie wymagany w urzędzie dopiero przy składaniu wniosku o pozwolenie na użytkowanie bądź przy zgłaszaniu zakończenia robót.

Z listy biurokratycznych absurdów ma zniknąć wymóg uzyskania pozwolenia na budowę w odniesieniu do przedsięwzięć takich jak np. przydomowy taras naziemny czy instalacja gazowa. Zgłoszenie budowy nie będzie wymagane w przypadku m.in. urządzeń melioracji wodnej.

Zmiany przewidziano również w zakresie samowoli budowlanych. Jeśli obiekt został wybudowany co najmniej 20 lat temu i ekspertyza techniczna wykaże, że jego użytkowanie jest bezpieczne, będzie go można zalegalizować. Przywilej nie obejmie jednak samowoli, w przypadku których trwa ustalanie, czy nie doszło do złamania prawa.

Nowelizacja wprowadzi obowiązek podłączenia do ogrzewania z sieci ciepłowniczej budynków nowych oraz gruntownie modernizowanych, jeśli tylko jest to możliwe pod względem technicznym i ekonomicznym. Nie obejmie on jednak inwestorów, planujących montaż ekologicznych źródeł ciepła, zgodnych z ustawowymi parametrami.

Jeżeli właściciel obiektu mieszkalnego będzie chciał zmienić jego funkcję i przekształcić go np. na przedszkole, wymagana będzie ekspertyza rzeczoznawcy ds. zabezpieczeń przeciwpożarowych.  

Źródło: KRN.pl | 2019-11-13

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


4.6

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (1)

stan ⋅ 20-11-2019 | 09:07

Ciąg dalszy idiotyzmów przez kretynów !

Pokaż wszystkie komentarze (1)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice na zamianędomy na sprzedażdziałki na sprzedażmieszkania na wynajem powiat Parczewskidomy na sprzedaż powiat Kamieńskidomy na sprzedaż gmina Małogoszczdomy na sprzedaż gmina Świnnamieszkania na wynajem w Łoniowejdomy na wynajem w Szlachciemieszkania na sprzedaż w Koteże

Deweloperzy

);