Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Inwestorom łatwiej o zwolnienie z podatku

2006-06-20

Inwestorom łatwiej o zwolnienie z podatku

Od początku lipca inwestorzy polscy i zagraniczni znacznie łatwiej uzyskają w gminach zwolnienie od podatku od nieruchomości.

Od początku lipca inwestorzy polscy i zagraniczni znacznie łatwiej uzyskają w gminach zwolnienie od podatku od nieruchomości – pisze „Puls Biznesu”.

Wkrótce w Dzienniku Ustaw zostanie opublikowane rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie pomocy udzielanej inwestorom przez gminy – czytamy dalej. – Wejdzie ono w życie dwa tygodnie od publikacji.

Pomoc będzie polegać na szybszym uzyskaniu od gminy umorzenia podatku od nieruchomości, rozłożenia go na raty lub odroczenia płatności. Obecnie, by przydzielać taką pomoc, gmina musi mieć aprobatę Komisji Europejskiej. Często trzeba na nią czekać miesiącami. Dzięki nowym regulacjom taka zgoda nie będzie konieczna.

Zwolnienie z podatku mogą dostać tylko te firmy, które zainwestują w okresie od wejścia w życie rozporządzenia do 31 grudnia 2006 r. Rozporządzenie będzie obowiązywać tylko do końca tego roku – informuje rozmówczyni gazety, Mirosława Malesa z MF.

Maksymalne wsparcie wyniesie do 50 proc. wartości inwestycji. 40 proc. dostaną firmy inwestujące w Krakowie, Trójmieście, Wrocławiu. 30 proc. – w Warszawie i Poznaniu. Na ulgi mogą liczyć firmy inwestujące m.in. w grunty, budowle, budynki, maszyny i urządzenia.

Źródło: Jarosław Królak, „Puls Biznesu”, 19-06-2006 | 2006-06-20

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice na zamianęhale i magazyny na sprzedażkamienice poszukiwane do wynajęciadomy na wynajem powiat M. Lublinlokale użytkowe na wynajem powiat Trzebnickidomy na wynajem gmina Dzwolalokale użytkowe na sprzedaż gmina Rogóźnodomy na sprzedaż w Dębowolimieszkania na sprzedaż w Suchemieszkania na sprzedaż w Gulbinie

Deweloperzy

);