Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Inwestor zapłaci za wywłaszczony grunt

2009-03-23

Inwestor  zapłaci za wywłaszczony grunt

Inwestor będzie musiał wypłacić działkowcom odszkodowanie za użytkowane przez nich grunty, które zostaną przejęte w celu budowy drogi publicznej.

Inwestor będzie musiał wypłacić działkowcom odszkodowanie za użytkowane przez nich grunty, które zostaną przejęte w celu budowy drogi publicznej – donosi „Gazeta Prawna”.

Dzięki uchwalonej przez Sejm nowelizacji ustawy o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych działkowcy będą mogli ubiegać się o odszkodowanie i rekompensatę w przypadku likwidacji ogrodów działkowych pod budowę drogi. Ponadto związek działkowców będzie miał prawo do terenów zastępczych, na których stanie się możliwe odtworzenie ogrodów działkowych – czytamy.

Koszty odszkodowania będzie musiał ponieść podmiot, na którego rzecz nastąpi wywłaszczenie pod budowę drogi, czyli np. Skarb Państwa, gmina – dodaje dziennik. Gminy będą ponadto odpowiedzialne za przyznanie działkowcom zastępczych terenów pod nowe ogrody działkowe. Ustawa nie wskazuje jednak, w jakim terminie obowiązek ten będzie musiał być spełniony. Zgodnie z nowelizacją działkowcy i Polski Związek Działkowców będą mieli prawo do odszkodowania i rekompensaty także wtedy, gdy likwidacja ogrodów działkowych pod budowę dróg nastąpi przed wejściem w życie nowych przepisów. Nowelizacja trafi teraz do prac w Senacie. Ma wejść w życie po upływie 14 dni od jej ogłoszenia w Dzienniku Ustaw.

 

Źródło: „Gazeta Prawna” 23.03.2009 | 2009-03-23

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania do kupieniadziałki na wynajeminne nieruchomości na zamianęlokale użytkowe na wynajem powiat Nyskimieszkania na wynajem powiat Tureckilokale użytkowe na sprzedaż gmina Kotlalokale użytkowe na sprzedaż gmina Marcinowicedomy na sprzedaż w Starym Komuniniemieszkania na wynajem w Cieminiedomy na sprzedaż w Kolonia Krępa

Deweloperzy

);