Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Inwestor nie powinien płacić archeologom

2007-04-24

Inwestor nie powinien płacić archeologom

Właściciel zabytku lub terenu, na którym znajdują się zabytki archeologiczne, musi płacić za badania archeologiczne i jeszcze całkowicie pokrywać koszty związane z ich udokumentowaniem. Rzecznik praw obywatelskich zaskarżył do Trybunału Konstytucyjnego zobowiązujący do tego przepis.

Właściciel zabytku lub terenu, na którym znajdują się zabytki archeologiczne, musi płacić za badania archeologiczne i jeszcze całkowicie pokrywać koszty związane z ich udokumentowaniem. Jak czytamy w „Rzeczpospolitej", rzecznik praw obywatelskich zaskarżył do Trybunału Konstytucyjnego zobowiązujący do tego przepis ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (art. 31 ust. 1). Jego zdaniem, jest to zbyt daleko idąca ingerencja w prawo własności. Doszło do przerzucenia całego ciężaru finansowania badań archeologicznych i ich dokumentacji na inwestorów, bez zagwarantowania jakiejkolwiek pomocy ze strony państwa i przy zupełnym braku mechanizmów kompensacyjnych.

Źródło: „Rzeczpospolita", 20.04.2007 | 2007-04-24

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości poszukiwane do wynajęciamieszkania na wynajemdziałki na wynajemdomy na sprzedaż powiat Zamojskidomy na wynajem powiat Janowskilokale użytkowe na wynajem gmina Zębowicelokale użytkowe na sprzedaż gmina Ciechocinekdomy na wynajem w Sokołowiemieszkania na wynajem w Wysokiedomy na wynajem w Chróścinie

Deweloperzy

);