Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Interesy lokatorów pod ochroną

2017-08-09

Interesy lokatorów pod ochroną

Najem instytucjonalny ma zapewnić lokatorom poczucie bezpieczeństwa. Zmiany w prawie wprowadzi ustawa o Krajowym Zasobie Nieruchomości.

Ochronę praw lokatorów mają zapewnić przepisy, które znalazły się w przyjętej w ostatnim czasie przez Sejm ustawie o Krajowym Zasobie Nieruchomości. Dokument wprowadza najem instytucjonalny, który będzie się opierał o nowy rodzaj umowy zawieranej pomiędzy lokatorem a wynajmującym. Rozwiązania, jakie zawarto w ordynacji, precyzują okoliczności warunkujące wypowiedzenie umowy najmu, a także gwarantują normowaną wysokość czynszu. Oprócz tego, w myśl ustawy, jeżeli operator mieszkaniowy ogłosi upadłość, w przypadku najmu z opcją własności mieszkania na lokatora będzie można przenieść własność. Zgodnie z zasadami najmu instytucjonalnego najemca, który nie reguluje opłat, będzie mógł zostać skierowany do schroniska dla bezdomnych lub noclegowni po wcześniejszym złożeniu stosownego oświadczenia.

Najem instytucjonalny ma służyć nie tylko ochronie lokatorów czy zaspokojeniu ich potrzeb, ale także wyeliminowaniu ograniczeń, jakie mogłyby zniechęcać inwestorów prywatnych do udostępniania mieszkań na wynajem. Zgodnie z przepisami pod pojęciem wynajmującego należy rozumieć osobę fizyczną lub prowadzącą działalność gospodarczą z zakresu wynajmu powierzchni mieszkaniowych bądź jednostkę organizacyjną.

Zdaniem autorów przepisów zminimalizowanie ryzyka, z jakim musi liczyć się wynajmujący w związku z sytuacją niewywiązywania się z warunków umowy przez najemcę, ma się przyczynić do obniżenia stawek czynszu.  

Źródło: KRN.pl | 2017-08-09

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

Prezenter inwestycji

Super Oferta

CHE162PI47
Oaza Bronowice
Apartamenty Lema
Sand Hotel ****
Osiedle Klonowe 14

CHE162PI47

Kraków, ul. J. Chełmońskiego 

Oaza Bronowice

Kraków, Bronowice, ul. Stańczyka 

Apartamenty Lema

Kraków, Grzegórzki/Dąbie, ul. S. Lema 

Sand Hotel ****

Kołobrzeg, ul. Zdrojowa 

Osiedle Klonowe 14

Wieliczka 
Super oferta: / poprzednia następna