Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Inny podatek od sprzedaży nieruchomości?

2006-05-29

Inny podatek od sprzedaży nieruchomości?

Projekt opracowany przez ekspertów z Ministerstwa Finansów zakłada zastąpienie obecnie obowiązującego, zryczałtowanego 10-procentowego podatku 19-procentowym podatkiem od dochodu.

Pod koniec maja br. Resort Finansów przedstawił projekt nowelizacji przepisów podatkowych. Jedna z proponowanych zmian dotyczy podatku od przychodu ze sprzedaży nieruchomości. Obecnie obowiązuje zryczałtowany 10-procentowy podatek od przychodu (czyli uzyskanej ceny nieruchomości), którym objęci są wszyscy, którzy sprzedadzą nieruchomość przed upływem 5 lat od jej nabycia. Warunkiem umożliwiającym uniknięcie tego podatku jest złożenie deklaracji, że w ciągu 2 lat pieniądze uzyskane ze sprzedaży zostaną przeznaczone na inne cele mieszkaniowe. Projekt opracowany przez ekspertów z Ministerstwa Finansów zakłada zastąpienie obecnie obowiązującego podatku 19-procentowym podatkiem od dochodu. Obecnie projekt nowelizacji został przekazany do uzgodnień międzyresortowych.

Źródło: "Krakowski Rynek Nieruchomości" nr 12/2006 | 2006-05-29

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódździałki na sprzedażgaraże na wynajemlokale użytkowe na sprzedażlokale użytkowe na sprzedaż powiat Sochaczewskilokale użytkowe na wynajem powiat Bytowskidomy na wynajem gmina Łąckolokale użytkowe na wynajem gmina Nozdrzecdomy na wynajem w Jeziorkachmieszkania na sprzedaż w Przewoziedomy na sprzedaż w Starej Jedlance

Deweloperzy