Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Ile jest wart projekt ECS?

2008-04-10

Ile jest wart projekt ECS?

Trwa walka pomiędzy firmami chcącymi zaprojektować siedzibę Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku. Do przetargu stanęły dwie pracownie. Pierwsza żąda za wykonanie projektu 19,5 mln zł, druga – ok. 3 mln zł.

Trwa walka pomiędzy firmami chcącymi zaprojektować siedzibę Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku. Do przetargu stanęły dwie pracownie. Pierwsza żąda za wykonanie projektu 19,5 mln zł, druga – ok. 3 mln zł.

Portal NaszeMiasto.pl przypomina, że w międzynarodowym konkursie na projekt ECS zwycięzcą i jednocześnie zdobywcą nagrody w wysokości 350 tys. zł została w grudniu 2007 r. gdańska pracownia Fort. Drugie miejsce i 250 tys. zł zdobyła firma Gray International z Warszawy. Niezależnie od nagród pieniężnych, organizator zaprosił autorów dwóch najlepszych prac do dalszych negocjacji. 14 marca nastąpiło publiczne otwarcie ofert. Do połowy maja komisja przetargowa musi wyłonić jedną z nich. W 30 proc. o tym, kto zwycięży zadecyduje etapowanie realizacji inwestycji, a w 30 proc. cena.

Budowa ECS ma pochłonąć 240 mln zł. Zgodnie z ustawą o zamówieniach publicznych, organizator, czyli miasto Gdańsk, może przeznaczyć dla projektanta maksymalnie 8 proc. tej kwoty, czyli 19,2 mln zł – czytamy dalej.

Źródło: NaszeMiasto.pl 02.04.2008 | 2008-04-10

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości na zamianękamienice na wynajemdomy na wynajemmieszkania na sprzedaż powiat Głogowskimieszkania na wynajem powiat M. Elblągmieszkania na wynajem gmina Pozezdrzedomy na wynajem gmina Szubinmieszkania na sprzedaż w Karwowiedomy na sprzedaż w Dyminachdomy na sprzedaż w Olendrach

Deweloperzy

);