Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Huta tłumaczy się z emisji zanieczyszczeń

Marta Hamera | 2018-10-10

Huta tłumaczy się z emisji zanieczyszczeń
Mieszkańcy Krakowa skarżą się na zanieczyszczenia powietrza w Nowej Hucie

Prezes zarządu ArcelorMittal odpowiedział na list prezydenta Krakowa, wyjaśniając przyczyny emisji szkodliwych substancji.

Prezydent miasta Jacek Majchrowski zaprosił prezesa ArcelorMittal na spotkanie w sprawie szkodliwego dla środowiska działania huty. Prezes firmy, Sanjay Samaddar, wyjaśnił, że niepokojące zdarzenia emisyjne, które wystąpiły we wrześniu, miały związek z pracami modernizacyjnymi.

Przepraszamy mieszkańców Krakowa za tę sytuację, jednak proces rozruchu modernizowanych instalacji czasem niesie ze sobą nieprzewidziane emisje, których ze względów technologicznych nie da się uniknąć – napisał w liście skierowanym do prezydenta Krakowa.

Zwiększona emisja pyłów był spowodowana także koniecznością wylania surówki do dołów żużlowych. Prezes dodał, że ta czynność wynika z uwarunkowań technologicznych, a huta posiada pozwolenie na tego typu działania. Sanjay Samddar w liście do Jacka Majchrowskiego uspokoił, że zakład spełnia normy środowiskowe oraz posiada najwyższej jakości technologię. Ponadto elektrociepłownia stopniowo rezygnuje z używania węgla, co wpłynie na zmniejszenie emisji pyłów.

8 października Jacek Majchrowski spotkał się z przedstawicielami zarządu ArcelorMittal. Prezydent miasta zaznaczył, że zarząd firmy powinien podawać do wiadomości publicznej z wyprzedzeniem informacje o pracach na terenie huty, zwłaszcza jeśli dotyczą remontów lub modernizacji. Zapowiedziano spotkanie w celu ustalenia sposobu informowania mieszkańców Krakowa o pracach na terenie zakładu, które mogą być niepokojące ze względu na hałas lub emisję pyłów.

Zarząd przedsiębiorstwa uprzedził, że w zakładzie trwają prace modernizacyjne, które przyczynią się do ograniczenia wpływu elektrociepłowni na środowisko. Prace potrwają do 13 października. 

Źródło: KRN.pl | 2018-10-10

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


4.4

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (1)

Architekt ⋅ 16-10-2018 | 20:53

Wszystkie zakłady w Małopolsce emitujące szkodliwe powinny podpisać z Gminą Kraków umowy o obowiązku stałych raportów emisji pod wysokimj karami i obowiązku zawiadamiania mediów o ewentualnych możliwych szkodliwych emisjach !

Pokaż wszystkie komentarze (1)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźhale i magazyny na wynajemmieszkania na sprzedażinne nieruchomości na zamianędomy na sprzedaż powiat Ostrołęckimieszkania na sprzedaż powiat Słupskimieszkania na wynajem gmina Dzierzążniamieszkania na sprzedaż gmina Jasłomieszkania na sprzedaż w Jurkachdomy na sprzedaż w Cienii Trzeciejmieszkania na wynajem w Krześniakowie

Deweloperzy

);