Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Huta tłumaczy się z emisji zanieczyszczeń

Marta Hamera | 2018-10-10

Huta tłumaczy się z emisji zanieczyszczeń
Mieszkańcy Krakowa skarżą się na zanieczyszczenia powietrza w Nowej Hucie

Prezes zarządu ArcelorMittal odpowiedział na list prezydenta Krakowa, wyjaśniając przyczyny emisji szkodliwych substancji.

Prezydent miasta Jacek Majchrowski zaprosił prezesa ArcelorMittal na spotkanie w sprawie szkodliwego dla środowiska działania huty. Prezes firmy, Sanjay Samaddar, wyjaśnił, że niepokojące zdarzenia emisyjne, które wystąpiły we wrześniu, miały związek z pracami modernizacyjnymi.

Przepraszamy mieszkańców Krakowa za tę sytuację, jednak proces rozruchu modernizowanych instalacji czasem niesie ze sobą nieprzewidziane emisje, których ze względów technologicznych nie da się uniknąć – napisał w liście skierowanym do prezydenta Krakowa.

Zwiększona emisja pyłów był spowodowana także koniecznością wylania surówki do dołów żużlowych. Prezes dodał, że ta czynność wynika z uwarunkowań technologicznych, a huta posiada pozwolenie na tego typu działania. Sanjay Samddar w liście do Jacka Majchrowskiego uspokoił, że zakład spełnia normy środowiskowe oraz posiada najwyższej jakości technologię. Ponadto elektrociepłownia stopniowo rezygnuje z używania węgla, co wpłynie na zmniejszenie emisji pyłów.

8 października Jacek Majchrowski spotkał się z przedstawicielami zarządu ArcelorMittal. Prezydent miasta zaznaczył, że zarząd firmy powinien podawać do wiadomości publicznej z wyprzedzeniem informacje o pracach na terenie huty, zwłaszcza jeśli dotyczą remontów lub modernizacji. Zapowiedziano spotkanie w celu ustalenia sposobu informowania mieszkańców Krakowa o pracach na terenie zakładu, które mogą być niepokojące ze względu na hałas lub emisję pyłów.

Zarząd przedsiębiorstwa uprzedził, że w zakładzie trwają prace modernizacyjne, które przyczynią się do ograniczenia wpływu elektrociepłowni na środowisko. Prace potrwają do 13 października. 

Źródło: KRN.pl | 2018-10-10

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


4.4

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (1)

Architekt ⋅ 16-10-2018 | 20:53

Wszystkie zakłady w Małopolsce emitujące szkodliwe powinny podpisać z Gminą Kraków umowy o obowiązku stałych raportów emisji pod wysokimj karami i obowiązku zawiadamiania mediów o ewentualnych możliwych szkodliwych emisjach !

Pokaż wszystkie komentarze (1)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice do kupieniamieszkania do kupieniakamienice na zamianęlokale użytkowe na wynajem powiat M. Chełmlokale użytkowe na sprzedaż powiat M. Poznańlokale użytkowe na wynajem gmina Świnnamieszkania na sprzedaż gmina Liskówdomy na wynajem w Reszkachdomy na sprzedaż w Kolonia Ossadomy na sprzedaż w Świerzowa Ruska

Deweloperzy

);