Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Hotele na Dolnym Śląsku pilnie potrzebne

2008-01-11

Hotele na Dolnym Śląsku pilnie potrzebne

Jeśli we Wrocławiu i wokół miasta nie powstanie co najmniej kilkanaście nowych hoteli, kibice, którzy przyjadą na Euro, nie będą mieli gdzie spać. Takie wnioski wynikają z raportu Instytutu Turystyki i branżowych „Wiadomości Turystycznych”.

„Gazeta Wyborcza” alarmuje: jeśli we Wrocławiu i wokół miasta nie powstanie co najmniej kilkanaście nowych hoteli, kibice, którzy przyjadą na Euro, nie będą mieli gdzie spać. Takie wnioski wynikają z raportu Instytutu Turystyki i branżowych „Wiadomości Turystycznych”.

We Wrocławiu w latach 2000-2006, według danych Głównego Urzędu Statystycznego, powstało zaledwie osiem nowych hoteli. To stanowczo za mało, ponieważ potrzeba jeszcze co najmniej kilkunastu. Miasto ma tego świadomość, dlatego już w tym roku wyznaczyło na sprzedaż kilka działek z przeznaczeniem na hotele, a w przyszłym na pewno wystawione zostaną kolejne. Już teraz Wrocław posiada kilkanaście projektów w trakcie przygotowań pod inwestycje – czytamy w artykule.

Jak podaje Gazeta, sytuacja Wrocławia nie jest nadzwyczajna. Wszystkie miasta, w których będą rozgrywane mecze mistrzostw Europy w piłce nożnej, mają ogromny problem z niewystarczającą bazą hotelową. Polska pod względem liczby miejsc noclegowych na 10 tys. mieszkańców jest w Europie na szarym końcu – w Unii Europejskiej ustępujemy wszystkim krajom.

Źródło: „Gazeta Wyborcza” Wrocław 10.01.2008 | 2008-01-11

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania poszukiwane do wynajęciadomy na wynajemmieszkania na sprzedażlokale użytkowe na wynajem powiat Żyrardowskimieszkania na sprzedaż powiat Lęborskidomy na sprzedaż gmina Kołaki Kościelnedomy na sprzedaż gmina Ostaszewodomy na sprzedaż w Sieroszewicachmieszkania na wynajem w Dąbrowica-Koloniamieszkania na sprzedaż w Toporze

Deweloperzy

);