Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Hotel, biura i galeria handlowa zamiast starego motelu

2008-10-15

Hotel, biura i galeria handlowa zamiast starego motelu

Motel Krak może stać się najwyższym budynkiem w Krakowie. Miasto zamierza znaleźć inwestora, który wybuduje hotel, część biurową i handlową.

 

Motel Krak może stać się najwyższym budynkiem w Krakowie. Miasto zamierza znaleźć inwestora, który wybuduje hotel, część biurową i handlową – donosi „Gazeta Wyborcza”.
 
Po niemal 10 latach sporu z firmą Forte, która dzierżawiła ten teren, władze Krakowa w czerwcu tego roku przejęły 6 ha ziemi wraz z motelem przy ul. Radzikowskiego. Jak czytamy dalej, w 1996 r. spółka wydzierżawiła Motel Krak od miasta na 40 lat z zamiarem wybudowania centrum hotelowo-konferencyjnego, jednak trzy lata później samorząd wypowiedział umowę dzierżawcy, który następnie pozwał gminę. Po kilku rozprawach sądowych spółka przegrała i sąd nakazał zwrócić nieruchomość gminie.
 

Miasto ma poważne plany zagospodarowania tego terenu: Obiekt może być najwyższy w Krakowie! Bo wysokościowiec w tym miejscu nie zaburzy widoku na zabytkowe centrum miasta – przekonuje prezydent Jacek Majchrowski. Ponadto władze przewidują, że deficyt powierzchni biurowych i hotelowych przyciągnie inwestorów bardziej niż inwestycja budowy centrum kongresowego czy hali widowiskowej. Atrakcyjna lokalizacja przy rondzie Ofiar Katynia w pobliżu kilku hipermarketów kusi wielu inwestorów, w tym nawet banki – podkreśla dziennik. Jednak inwestycję może powstrzymać brak planów zagospodarowania przestrzennego. Również „wuzetka”, o którą występuje prezydent, nie pozwoli wybudować niczego wyższego niż kilka pięter – informuje Gazeta.

 

Źródło: „Gazeta Wyborcza” 30.09.2008 | 2008-10-15

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania poszukiwane do wynajęciadziałki do kupienialokale użytkowe do kupienialokale użytkowe na wynajem powiat Starachowickimieszkania na sprzedaż powiat Legnickidomy na sprzedaż gmina Działoszynlokale użytkowe na wynajem gmina Radziechowy-Wieprzdomy na sprzedaż w Królowy Mostdomy na wynajem w Mękarzowicachmieszkania na wynajem w Gołębiu

Deweloperzy

);