Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Hiszpańskie okazje

2011-07-06

Hiszpańskie okazje

W Hiszpanii pod koniec 2010 r. było ponad pół miliona niesprzedanych mieszkań. W niezwykle atrakcyjnych lokalizacjach – i cenach.

W Hiszpanii pod koniec 2010 r. było ponad 687 tys. niesprzedanych nowych domów i mieszkań. Większość z nich znajduje się w atrakcyjnych miejscowościach nadmorskich – informuje „Gazeta Wyborcza”. Ceny nieruchomości są o 10-20 proc. niższe w porównaniu z boomem mieszkaniowym z 2007 r.

Nadwyżka budowlana na Półwyspie Iberyjskim jest efektem hossy inwestycyjnej, która trwała w Hiszpanii od wejścia do strefy euro w 2001 r. Każdego roku powstawało tam 700 tys. mieszkań. Budowlany boom skończył się wraz z nadejściem kryzysu ekonomicznego, a Hiszpania była jednym z tych krajów, które najbardziej na nim ucierpiały.

Liczba mieszkań czekających na kupca od kilku lat rośnie. Ubiegły rok był jednak wyjątkowy, gdyż – jak podaje „Gazeta Wyborcza” – poziom niesprzedanych inwestycji spadł o 0,08 proc.

Znaczna część lokali znajduje się w atrakcyjnych lokalizacjach turystycznych, na wybrzeżu, Balearach i Wyspach Kanaryjskich.

Źródło: „Gazeta Wyborcza” | 2011-07-06

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania na sprzedażlokale użytkowe na sprzedażgaraże do kupienialokale użytkowe na sprzedaż powiat Stargardzkidomy na sprzedaż powiat Grójeckidomy na wynajem gmina Ludwinlokale użytkowe na wynajem gmina Ciechanówmieszkania na wynajem w Olędachdomy na wynajem w Adamowiedomy na wynajem w Kalnicy

Deweloperzy

);