Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Hiszpania: Znikają biura nieruchomości

2009-03-24

Hiszpania: Znikają biura nieruchomości

W ciągu dwóch lat w Hiszpanii zamknięto 55 tysięcy biur handlem nieruchomościami. Pracę w tym sektorze straciło 180 tysięcy osób.

W ciągu dwóch lat w Hiszpanii zamknięto 55 tysięcy biur handlem nieruchomościami. Pracę w tym sektorze straciło 180 tysięcy osób.

Według informacji Zrzeszenie Właścicieli Biur Nieruchomości pracę w tym sektorze straciło 180 tysięcy osób, czyli 70 proc. zatrudnionych – donosi Gazeta.pl. Dwa lata temu w Hiszpanii istniało 80 tysięcy biur zajmujących się handlem nieruchomościami, teraz jest ich 25 tysięcy. Jak czytamy dalej, przyczyną likwidacji biur jest spadek sprzedaży mieszkań, w niektórych regionach nawet o 80 proc., obniżenie ich cen, często o połowę i problemy finansowe firm budowlanych.

Jeszcze niedawno kursy przygotowujące do zawodu pośrednika handlu nieruchomościami cieszyły się w Hiszpanii ogromną popularnością. Teraz zniknęły z internetu i z planów szkół podyplomowych. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest – jak podkreśla portal – upadek budownictwa, będącego kluczową gałęzią gospodarki tego kraju.         

 

Źródło: Gazeta.pl 23.03.2009 | 2009-03-24

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania na sprzedażgaraże na wynajemkamienice na sprzedażlokale użytkowe na sprzedaż powiat Makowskidomy na wynajem powiat Bieszczadzkimieszkania na wynajem gmina M. Żorymieszkania na wynajem gmina Kurówdomy na wynajem w Brusiny Małedomy na sprzedaż w Bracdomy na sprzedaż w Kijewie

Deweloperzy

);