Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Hiszpania w dołku

2010-11-29

Hiszpania w dołku

W Hiszpanii rośnie liczba przejmowanych przez banki nieruchomości. Wpływa to na radykalne spadki cen.

W Hiszpanii rośnie liczba przejmowanych przez banki nieruchomości. Około 100 tys. domów jest obecnie wystawionych na sprzedaż – podaje Home Broker. Przyjęcie nowych przepisów, zaostrzających politykę wobec złych kredytów, może jeszcze powiększyć tę liczbę.

Ceny nieruchomości w Hiszpanii spadły od kwietnia 2007 r. o 22,5 proc. Specjaliści szacują, że w ciągu kolejnych pięciu lat mogą spaść o dalsze 20 proc. Łączy się to także z kryzysem branży budowlanej. Ostatnie dwa lata przyniosły bankructwo 2,6 tys. firm – informuje Home Broker.

W roku bieżącym domy i mieszkania może stracić ok. 280 tys. mieszkańców Hiszpanii. Komentatorzy wskazują jednak, że zmiany przepisów mogą przyczynić się do przezwyciężenia kryzysu i ustabilizowania sytuacji ekonomicznej. Rząd Hiszpanii zapowiada zdecydowane działania w tym kierunku.

Źródło: Home Broker, KRN.pl | 2010-11-29

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości na zamianęhale i magazyny na sprzedażdziałki do kupieniadomy na sprzedaż powiat Kamiennogórskimieszkania na sprzedaż powiat Pleszewskimieszkania na sprzedaż gmina Grabówdomy na wynajem gmina Subkowymieszkania na wynajem w Godziębachmieszkania na sprzedaż w Szczudłachmieszkania na wynajem w Wymysłowie

Deweloperzy

);