Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Hiszpania: upadły deweloper porozumiał się z wierzycielami

2009-08-26

Hiszpania: upadły deweloper porozumiał się z wierzycielami

Martinsa-Fadesa, hiszpański deweloper, którego upadłość rok temu zatrzęsła rynkiem finansowym na Półwyspie Iberyjskim, porozumiał się z wierzycielami.

Martinsa-Fadesa, hiszpański deweloper, którego upadłość rok temu zatrzęsła rynkiem finansowym na Półwyspie Iberyjskim, porozumiał się z wierzycielami – donosi „Gazeta Wyborcza”.

Jak czytamy dalej, Martinsa-Fadesa był jednym z najpotężniejszych hiszpańskich deweloperów. Ostro inwestował także poza Hiszpanią, od Rumunii po Polskę. W Warszawie wspólnie z Polnordem buduje duże osiedle Ostoja Wilanów. Rok temu okazało się, że koncern nie ma pieniędzy, by spłacić długi sięgające 5,2 mld euro. To oznaczało największą upadłość w historii Hiszpanii – przypomina dziennik.

W poniedziałek 24 sierpnia Fadesa poinformowała, że udało się jej osiągnąć porozumienie z większością wierzycieli. Jak podaje „Gazeta”, plan oddłużenia Martinsy-Fadesy został poparty m.in. przez duże hiszpańskie banki: Caja Madrid, La Caixa, Popular, Bancaja, Caixa Catalunya, Caixa Galicia – w sumie 54 proc. pożyczkodawców. Hiszpańskie prawo wymaga od spółek poparcia ze strony co najmniej 50 procent wierzycieli, by wyjść z upadłości. Grono chętnych, by zaufać planowi wyjścia Fadesy z długów rośnie. Wahają się m.in. Morgan Stanley i Royal Bank of Scotland – dodaje dziennik. Uzgodniony plan przewiduje, że do maja 2010 r. hiszpański deweloper spłaci 2 proc. długów, w roku 2011- 3 proc., a w latach 2015-16 poziom spłaty osiągnie 25 proc.

 

 

Źródło: „Gazeta Wyborcza” 24.08.2009 | 2009-08-26

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice poszukiwane do wynajęcialokale użytkowe na sprzedażhale i magazyny na wynajemdomy na wynajem powiat Gostynińskidomy na sprzedaż powiat Lublinieckidomy na wynajem gmina Dobroszycedomy na sprzedaż gmina Sztumdomy na wynajem w Janowa Góradomy na sprzedaż w Dębowcumieszkania na sprzedaż w Osówiec

Deweloperzy

);