Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Historia pod cementem

2011-09-10

Historia pod cementem

W kościele św. Wojciecha na Woli trwa remont, w efekcie którego znikają ślady okupacji niemieckiej.

Neogotycki kościół św. Wojciecha przy ul. Wolskiej powstał na początku XX wieku. W 1944 r., podczas okupacji Niemcy urządzili w nim przejściowy obóz dla ludności cywilnej. Do tej pory mury kościoła posiadają liczne dziury po kulach, resztki pocisków oraz napisy i inskrypcje m.in. o kapitulacji Warszawy. 

„Życie Warszawy” podaje, że w ramach przeprowadzanego remontu ślady po kulach zalepia się cementem, a resztki pocisków i napisy są zamalowywane.
 
Proboszcz zapewnił o dostosowaniu remontu do wymogów konserwatorskich. Stwierdził, że restauracja budowli była konieczna, ponieważ fronton groził zawaleniem. Zespół Opiekunów Kulturowego Dziedzictwa Warszawy jest zaskoczony rozpoczęciem oraz zakresem prac remontowych. Zapowiedział kontrolę dokumentacji oraz wykonawstwa.

 

Źródło: „Życie Warszawy” 9.09.2011 | 2011-09-10

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy na sprzedażlokale użytkowe na sprzedażgaraże na wynajemdomy na sprzedaż powiat Lipnowskidomy na sprzedaż powiat Parczewskimieszkania na sprzedaż gmina Abramówmieszkania na wynajem gmina Zbójnodomy na sprzedaż w Krzypnicymieszkania na wynajem w Przybyszewiedomy na wynajem w Parlinie

Deweloperzy

);