Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Handlowe urozmaicenie

2011-04-04

Handlowe urozmaicenie

W nowych galeriach handlowych, znajdzie się 560-600 tys. m kw. powierzchni najmu.

W nowych galeriach handlowych, znajdzie się 560-600 tys. m kw. powierzchni najmu. Coraz trudniejsze jest obniżanie czynszów z powodu wysokiej podaży, tym bardziej w obiektach położonych w miejscach atrakcyjnych – pisze „Rzeczpospolita”.

Według prognoz Polskiej Rady Centrów Handlowych (PRCH) w 2011 r. zostanie otwartych lub rozbudowanych 23 galerii handlowych, które działać będą w miastach poniżej 100 tys. mieszkańców, takich jak: Słupsk, Gorzów Wielkopolski, Malbork i Leszno. 11 spośród nich będzie posiadało powierzchnię najmu 130 tys. m kw.
 
Powierzchnia handlowa w miastach o najwyższej sile nabywczej, takich jak: Wrocław, Trójmiasto, Poznań, Warszawa, szybko jest komercjalizowana, a pustostany zdarzają się przede wszystkim w obiektach drugorzędnych z powodu lokalizacji. Według badań PRCHpodaż zostanie zwiększona głównie poprzez nowo powstałe centra handlowe, mimo że ok. 85 tys. m kw. projektów realizowanych obecnie, opiera się na rozbudowie, np. Galeria Echo w Kielcach, której powierzchnia łączna zwiększy się do 41 tys. m kw, a Silesia City Centre w Katowicach do 16, 5 tys. m kw.

 

Źródło: „Rzeczpospolita” | 2011-04-04

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy na sprzedażmieszkania na sprzedażgaraże na sprzedażlokale użytkowe na sprzedaż powiat M. Koszalinlokale użytkowe na sprzedaż powiat Słubickidomy na wynajem gmina Lubaniedomy na sprzedaż gmina Rakówdomy na wynajem w Bąkowiemieszkania na wynajem w Żmojdakdomy na wynajem w Izabelmoncie

Deweloperzy

);