Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

GUS: wyniki pośrednictw kredytowych

2007-03-29

GUS: wyniki pośrednictw kredytowych

w ubiegłym roku firmy zajmujące się pośrednictwem kredytowym udzieliły kredytów i pożyczek o łącznej wartości 13,1 mld zł. Wśród nich dominowały kredyty hipoteczne, których wartość stanowiła 46 proc. wszystkich udzielonych kredytów i pożyczek.

Jak wynika z opublikowanego przez Główny Urząd Statystyczny raportu, w ubiegłym roku firmy zajmujące się pośrednictwem kredytowym udzieliły kredytów i pożyczek o łącznej wartości 13,1 mld zł. Wśród nich dominowały kredyty hipoteczne, których wartość stanowiła 46 proc. wszystkich udzielonych kredytów i pożyczek. Kredyty ratalne oraz pożyczki gotówkowe stanowiły odpowiednio – 25 i 24 proc. wszystkich transakcji dokonanych za pośrednictwem firm kredytowych. Firmy te udzieliły w sumie 35,6 tys. kredytów hipotecznych o łącznej wartości 6,04 mld zł. Średnia wartość udzielonego kredytu hipotecznego wyniosła 169,7 tys. zł, kredytu samochodowego – 22,4 tys. zł, pożyczki gotówkowej – 1,8 tys. zł, kredytu gotówkowego – 5,2 tys. zł, a kredytu ratalnego – 1,7 tys. zł.

Pod względem łącznej wartości udzielonych kredytów na pierwszym miejscu znalazło się województwo mazowieckie, gdzie kredytów i pożyczek przyznano w sumie na kwotę 3,49 mld zł (co stanowi 26,6 proc. wartości wszystkich udzielonych). W województwie dolnośląskim przyznano ich na łączną kwotę 1,93 mld zł (14,8 proc. ogółu), zaś w śląskim – na 1,26 mld zł (9,6 proc.).

Źródło: GUS | 2007-03-29

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy poszukiwane do wynajęciadziałki do kupieniadomy na sprzedażlokale użytkowe na wynajem powiat Gdańskidomy na wynajem powiat M. Sopotmieszkania na wynajem gmina M. Skierniewicemieszkania na wynajem gmina Drawnodomy na sprzedaż w Miecankidomy na wynajem w Łęgudomy na sprzedaż w Sielcach

Deweloperzy

);