Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

GUS: Nie słabnie optymizm budowlańców

2007-06-01

GUS: Nie słabnie optymizm budowlańców

Jak wynika z danych opublikowanych przez Główny Urząd Statystyczny koniunktura w budownictwie była oceniania bardzo dobrze, lepiej niż w kwietniu, a także korzystniej niż w analogicznym miesiącu ostatnich sześciu lat.

Jak wynika z danych opublikowanych przez Główny Urząd Statystyczny koniunktura w budownictwie była oceniania bardzo dobrze, lepiej niż w kwietniu, a także korzystniej niż w analogicznym miesiącu ostatnich sześciu lat.

Na optymistyczną ocenę aktualnej i przyszłej sytuacji w branży wpływa m.in. stale rosnąca liczba zamówień oraz wielkość produkcji. Jak ocenia GUS, sytuacja finansowa przedsiębiorstw jest zadowalająca, a przedsiębiorcy spodziewają się dalszej jej poprawy.

Nie brakuje jednak i przeszkód w prowadzeniu działalności budowlano-montażowej. Z miesiąca na miesiąc spada wprawdzie liczba przedsiębiorców obawiających się konkurencji innych firm, zwiększa się jednak dotkliwość barier związanych z kosztami materiałów (trudności takie ma 50 proc. przedsiębiorstw, podczas gdy rok wcześniej stanowiły one jedynie 22 proc.), niedoborem wykwalifikowanych pracowników (na tę barierę wskazuje 54 proc. firm, przy 30 proc. w maju ubiegłego roku) oraz kosztami zatrudnienia (57 proc. przy 48 proc. w 2006 r.). Ponadto przedsiębiorcy coraz częściej narzekają na rosnące koszty materiałów (blisko połowa badanych firm wskazuje na ten czynnik jako na barierę w prowadzeniu działalności), a także na niedobór sprzętu, materiałów i surowców (z przyczyn pozafinansowych).

Źródło: | 2007-06-01

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźhale i magazyny na sprzedażdomy na wynajemdziałki do kupieniamieszkania na wynajem powiat Proszowickimieszkania na sprzedaż powiat Niżańskimieszkania na wynajem gmina Batorzlokale użytkowe na sprzedaż gmina Ustkamieszkania na wynajem w Dworkumieszkania na sprzedaż w Borowiedomy na sprzedaż w Piotrówce

Deweloperzy

);