Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Grunty bez planów nie idą

2006-01-03

Grunty bez planów nie idą

Warszawie udało się sprzedać 48 z 78 nieruchomości, których miasto chciało się pozbyć w 2005 roku. Z tego tytułu do miejskiej kasy wpłynęło ponad 133 mln zł.

Warszawie udało się sprzedać 48 z 78 nieruchomości, których miasto chciało się pozbyć w 2005 roku. Z tego tytułu do miejskiej kasy wpłynęło ponad 133 mln zł – czytamy w „Rzeczpospolitej”. Stolica zrealizowała jednak swój plan na 2005 rok w 70 procentach. To dobry wynik, biorąc pod uwagę brak planów zagospodarowania przestrzennego, dzięki którym wiadomo, co i gdzie można wybudować. W sumie miasto zorganizowało 127 przetargów i rokowań na sprzedaż 78 nieruchomości. Z tego 48 zmieniło właścicieli. Miasto miało w swojej ofercie zarówno działki niezabudowane, przeznaczone pod osiedla czy biurowce, jak też całe budynki, w tym do rozbiórki, oraz lokale mieszkalne. Największym powodzeniem cieszyły się te ostatnie. Najtrudniej Warszawie znaleźć kupca na te nieruchomości, które nie są objęte miejscowym planem zagospodarowania lub dla których nie została wydana decyzja o warunkach zabudowy terenu. Deweloperzy są niechętnie nastawieni do takich działek, gdyż początkowa faza procesu inwestycyjnego w Warszawie związana z uzyskaniem pozwoleń trwa dosyć długo. Na 2006 rok Warszawa ma podobne plany, jeżeli chodzi o liczbę sprzedanych nieruchomości i planowane zyski, ale dokładna oferta inwestycyjna miasta nie jest jeszcze znana. Wciąż są przygotowywane niezbędne dokumenty i badane roszczenia byłych właścicieli do działek i budynków, które miasto chciałoby sprzedać.

Źródło: „Rzeczpospolita” 02.01.2006 | 2006-01-03

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania do kupieniainne nieruchomości do kupienialokale użytkowe na wynajemmieszkania na sprzedaż powiat Głubczyckilokale użytkowe na wynajem powiat M. Radommieszkania na sprzedaż gmina Czerwionka-Leszczynymieszkania na sprzedaż gmina Zwoleńmieszkania na sprzedaż w Lipcachmieszkania na sprzedaż w Ostrożeń Trzecimieszkania na sprzedaż w Kupnie

Deweloperzy

);