Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Grunty atrakcyjne globalnie

2011-01-24

Grunty atrakcyjne globalnie

Inwestowanie w grunty rolne jest korzystne w perspektywie długofalowej. Globalny przyrost demograficzny zwiększy ich atrakcyjność.

Inwestowanie w grunty rolne jest korzystne w perspektywie długofalowej – wynika z raportu firmy Savills. Obecnie utrzymujące na stabilnym poziomie zainteresowanie inwestorów będzie – zdaniem analityków – wzrastać w najbliższych latach. Wpłynie na to przede wszystkim rosnące w skali globalnej zapotrzebowanie na żywność, związane z przewidywanym przyrostem liczby ludności o 40 proc. do 2050 r.

Dla funduszy inwestycyjnych grunty rolne mogą stanowić zabezpieczenie równoważące inwestycje wysokiego ryzyka. Rządy i państwowe fundusze majątkowe będą z kolei poszukiwać sposobów długoterminowego zapewnienia dostaw żywności.

Te ostatnie uwagę powinny skierować na grunty w krajach rozwiniętych, o zaawansowanej technologicznie produkcji rolnej – twierdzą analitycy. Choć ceny w takich krajach, jak USA, Kanada, Australia czy Nowa Zelandia są wyższe, to zapewniają stabilny zwrot nakładów. Natomiast na zwiększone zyski można liczyć w przypadku Europy Środkowo-Wschodniej, Ameryki Południowej i subsaharyjskich krajów Afryki.

Źródło: KRN.pl | 2011-01-24

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźhale i magazyny na wynajemkamienice na sprzedażlokale użytkowe na sprzedażmieszkania na wynajem powiat M. Radomlokale użytkowe na wynajem powiat Tureckilokale użytkowe na wynajem gmina Miejsce Piastowedomy na wynajem gmina Żukowomieszkania na wynajem w Felicjimieszkania na sprzedaż w Jesionniedomy na wynajem w Wolenicach

Deweloperzy

);