Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

GreenBuilding dla GTC

2011-10-21

GreenBuilding dla GTC

Inwestor otrzymał dwa certyfikaty. Komisja Europejska przyznała je parkom biurowym w Łodzi i Katowicach.

Dwa parki biurowe GTC uzyskały certyfikat w programie EU GreenBuilding. Komisja Europejska przyznała świadectwa energooszczędności kompleksom University Business Park i Centrum Biurowe Francuska. Obie inwestycje zostały ukończone w 2010 r.

Zgodnie z warunkami realizowanego od 2005 r. programu GreenBuilding, certyfikowane obiekty mają zużywać przynajmniej o jedną czwartą mniej energii niż typowe biurowce podobnej klasy, zaprojektowane i wzniesione zgodnie z przepisami polskiego prawa. W przypadku University Business Park i Centrum Biurowego Francuska uzyskano oszczędność energii rzędu ok. 40 proc.

University Business Park położony jest w Łodzi. W kompleksie znajduje się łącznie 37,5 tys. m kw. powierzchni biurowej, której najemcami są m.in. Kredyt Bank, AEGON, Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie Warta i Bankruptcy Management. Za projekt inwestycyjny parku odpowiada łódzka pracownia NOW Biuro Architektoniczne, zaś generalnym wykonawcą inwestycji była firma Strabag.

Centrum Biurowe Francuska powstało w śródmieściu Katowic. Na łącznej powierzchni 21,7 tys. m kw. siedziby mają m.in. Ruch, Bank Millennium, Nordea Bank, Philips Lighting oraz Berlitz. Projekt inwestycji powstał w pracowni APA Wojciechowski. Generalnym wykonawcą był Hochtief Polska.

Czytaj więcej newsów

Źródło: e-biurowce.pl | 2011-10-21

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice do kupieniahale i magazyny do kupieniakamienice na zamianęlokale użytkowe na sprzedaż powiat Toruńskimieszkania na wynajem powiat M. Poznańmieszkania na wynajem gmina Obrazówlokale użytkowe na wynajem gmina Andrychówdomy na wynajem w Zagórzemieszkania na sprzedaż w Popliniedomy na sprzedaż w Piotrowicach Wielkich

Deweloperzy

);