Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Gotówka dla seniorów

2010-03-03

Gotówka dla seniorów

Ministerstwo Finansów pracuje nad projektem ustawy dotyczącej tzw. odwróconego kredytu hipotecznego.

Ministerstwo Finansów pracuje nad projektem ustawy dotyczącej tzw. odwróconego kredytu hipotecznego. Projekt ten w najbliższym czasie ma zostać przekazany do uzgodnień resortowych – informuje „Rzeczpospolita”.
 
Ustawa o odwróconym kredycie hipotecznym umożliwiłaby osobom w podeszłym wieku, będącym właścicielami domów lub mieszkań, zaciągnięcie kredytu w bankach, w których ofercie znalazłaby się taka usługa finansowa. Spłata takiego kredytu nastąpiłaby po śmierci kredytobiorcy (bank sprzedając jego nieruchomość, automatycznie uzyskiwałby spłatę kredytu). Kredytobiorca – emeryt, zyskałby dzięki takiej umowie z bankiem spory zastrzyk gotówki. Jak czytamy dalej, pieniądze byłyby systematycznie wypłacane przez bank jako raty kredytu, aż do śmierci kredytobiorcy, albo cała kwota zostałaby wypłacona jednorazowo.

Taka nieruchomość jednak nie weszłaby w skład masy spadkowej. Nie można byłoby więc przekazać jej bliskim – podkreśla dziennik.

 

Źródło: „Rzeczpospolita” 2.03.2010 | 2010-03-03

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźlokale użytkowe na sprzedażmieszkania poszukiwane do wynajęciakamienice poszukiwane do wynajęciadomy na wynajem powiat Mikołowskidomy na sprzedaż powiat Łańcuckimieszkania na sprzedaż gmina Krupski Młynlokale użytkowe na wynajem gmina Biskupiecmieszkania na sprzedaż w Stobiernejmieszkania na wynajem w Dobromierzudomy na wynajem w Józefowie

Deweloperzy

);