Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Gotowi na wybudowanie 100 tys. mieszkań

Magdalena Hojniak | 2018-10-09

Gotowi na wybudowanie 100 tys. mieszkań

Wiceminister inwestycji i rozwoju Artur Soboń poinformował, że resort jest gotowy do realizacji jednego z największych programów mieszkaniowych.

Jak przekonują pomysłodawcy, realizacja programu „Mieszkanie Plus” ma nie tylko zapewnić lepszą dostępność mieszkań, ale także przyczynić się do wzrostu gospodarczego oraz stymulować gospodarkę. Artur Soboń podkreślił, że resort jest gotowy na to, by osiągnąć przyjęty cel, czyli zwiększyć zasób mieszkaniowy o 100 tys. lokali. Wiceminister inwestycji i rozwoju zapewniał, iż ministerstwo dysponuje zarówno odpowiednim kapitałem, technologiami, jak i lokalizacjami potrzebnymi do przeprowadzenia przedsięwzięcia o tak dużej skali.

Za realizację „Mieszkania Plus” odpowiada również BGK Nieruchomości. Włączając się do programu spółka chce pokazać, że udostępniając mieszkania na wynajem można odnosić korzyści finansowe. Tym samym działania BGK Nieruchomości zmierzają do zachęcenia do uczestnictwa w projekcie jak najliczniejszej grupy inwestorów prywatnych czy deweloperów.

Dzięki zmianom w prawie, jakie ciągle są wprowadzane, nowe inwestycje mieszkaniowe będą mogły powstawać szybciej i sprawniej. W ostatnim czasie rządzący przyjęli ustawę o dopłatach do czynszów, a także specustawę mieszkaniową. Oprócz tego wciąż opracowywany jest sposób funkcjonowania firm inwestujących w najmem, tzw. FINN.  

Źródło: KRN.pl | 2018-10-09

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


4

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

Prezenter inwestycji

Super Oferta

Inwestycja Cieślewskiego 7A
Sand Hotel ****

Inwestycja Cieślewskiego 7A

Kraków, Prądnik Czerwony, ul. E.... 

Sand Hotel ****

Kołobrzeg, ul. Zdrojowa 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy na sprzedażlokale użytkowe poszukiwane do wynajęciamieszkania do kupieniadomy na wynajem powiat Lwóweckimieszkania na wynajem powiat Białostockilokale użytkowe na wynajem gmina Pątnówdomy na sprzedaż gmina Ustkamieszkania na sprzedaż w Czołowo-Koloniimieszkania na wynajem w Wiewieckudomy na sprzedaż w Barańcu

Deweloperzy

);