Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Gotowi na wybudowanie 100 tys. mieszkań

Magdalena Hojniak | 2018-10-09

Gotowi na wybudowanie 100 tys. mieszkań

Wiceminister inwestycji i rozwoju Artur Soboń poinformował, że resort jest gotowy do realizacji jednego z największych programów mieszkaniowych.

Jak przekonują pomysłodawcy, realizacja programu „Mieszkanie Plus” ma nie tylko zapewnić lepszą dostępność mieszkań, ale także przyczynić się do wzrostu gospodarczego oraz stymulować gospodarkę. Artur Soboń podkreślił, że resort jest gotowy na to, by osiągnąć przyjęty cel, czyli zwiększyć zasób mieszkaniowy o 100 tys. lokali. Wiceminister inwestycji i rozwoju zapewniał, iż ministerstwo dysponuje zarówno odpowiednim kapitałem, technologiami, jak i lokalizacjami potrzebnymi do przeprowadzenia przedsięwzięcia o tak dużej skali.

Za realizację „Mieszkania Plus” odpowiada również BGK Nieruchomości. Włączając się do programu spółka chce pokazać, że udostępniając mieszkania na wynajem można odnosić korzyści finansowe. Tym samym działania BGK Nieruchomości zmierzają do zachęcenia do uczestnictwa w projekcie jak najliczniejszej grupy inwestorów prywatnych czy deweloperów.

Dzięki zmianom w prawie, jakie ciągle są wprowadzane, nowe inwestycje mieszkaniowe będą mogły powstawać szybciej i sprawniej. W ostatnim czasie rządzący przyjęli ustawę o dopłatach do czynszów, a także specustawę mieszkaniową. Oprócz tego wciąż opracowywany jest sposób funkcjonowania firm inwestujących w najmem, tzw. FINN.  

Źródło: KRN.pl | 2018-10-09

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


4

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźgaraże do kupieniamieszkania do kupieniakamienice na wynajemdomy na sprzedaż powiat Zamojskilokale użytkowe na sprzedaż powiat Kaliskilokale użytkowe na wynajem gmina Domaniówmieszkania na sprzedaż gmina Przystajńdomy na sprzedaż w Pieszkowiemieszkania na wynajem w Pszczyniemieszkania na wynajem w Smykowie

Deweloperzy

);