Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Gospodarka na plusie, w użytkowaniu więcej mieszkań

Magdalena Hojniak | 2019-08-22

Gospodarka na plusie, w użytkowaniu więcej mieszkań

Po podsumowaniu minionych miesięcy br. widać, że rynek mieszkaniowy nadal się rozwija, a polska gospodarka jest w dobrej kondycji.

Drugi kwartał 2019 r. przyniósł wzrost w polskiej gospodarce. Statystyki wskazują na poprawę zeszłorocznych wyników o 4,4 proc. Od stycznia do lipca br. dodatnie notowania obserwuje się również o odniesieniu do przemysłu oraz produkcji budowlano-montażowej.

W przeanalizowanym przez GUS okresie od stycznia do lipca br. o blisko 11 proc. zwiększyła się liczba mieszkań oddanych do użytkowania w stosunku do zeszłorocznych danych. W praktyce oznacza to powiększenie zasobu mieszkaniowego o 110,2 tys. mieszkań. Duży wzrost odnotowano również w przypadku lokali komunalnych, społecznych czynszowych i zakładowych – 60 proc. więcej niż w 2018 r.

Pod względem liczby udostępnionych mieszkań z wynikiem 22,8 tys. dominuje województwo mazowieckie. Kolejnym rejonem z najlepszym wynikiem jest Małopolska – 12,3 tys. Mazowsze prowadzi również kiedy pod uwagę weźmie się mieszkania, na które wydano pozwolenia, zgłoszono projekt budowlany (26,9 tys.) lub rozpoczęte budowy (24,2 tys.). Tuż za województwem mazowieckim plasuje się Dolny Śląsk, gdzie liczby te wyniosły odpowiednio 17,7 i 15,5 tys.

Analizując wyniki z lipca 2019 i 2018 r., można zauważyć, że miniony miesiąc był gorszy – spadek wyniósł aż 6,5 proc. Eksperci przyczyny zjawiska upatrują w coraz wyższych kosztach materiałów budowlanych oraz kosztach związanych z utrzymaniem pracowników.  

Źródło: KRN.pl | 2019-08-22

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


2.2

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźlokale użytkowe do kupieniamieszkania na zamianęinne nieruchomości poszukiwane do wynajęcialokale użytkowe na sprzedaż powiat Gnieźnieńskimieszkania na sprzedaż powiat Międzychodzkimieszkania na sprzedaż gmina Ostrzeszówmieszkania na sprzedaż gmina Nakło nad Noteciąmieszkania na wynajem w Krągłemieszkania na sprzedaż w Sępochowiedomy na wynajem w Siemionka

Deweloperzy

);