Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Górnictwo wyprzedaje grunty i budynki

2007-05-21

Górnictwo wyprzedaje grunty i budynki

Firmy deweloperskie i agencje nieruchomości będą sprzedawać grunty i budynki należące do kopalń. Wielu chętnych jest także na... hałdy.


Firmy deweloperskie i agencje nieruchomości będą sprzedawać grunty i budynki należące do kopalń. Wielu chętnych jest także na... hałdy – donosi „Gazeta Wyborcza”.

Kopalnie postanowiły pozbyć się zbędnego majątku, czyli wszystkich budynków i działek niezwiązanych bezpośrednio z wydobyciem węgla – czytamy. Kompania Węglowa zamierza – w znacznej stopniu korzystając z pomocy firm deweloperskich i dużych agencji nieruchomości – wyprzedać niepotrzebny jej majątek, o łącznej wartości księgowej obliczonej na 235 mln zł. A ma do zaoferowania 1550 hektarów działek i ponad 2 tys. budynków na Śląsku i w Małopolsce, w tym bardzo atrakcyjne nieruchomości w centrach Katowic, Gliwic, Chorzowa czy Bytomia, a także tereny wokół autostrady A4, w pobliżu stref ekonomicznych na Śląsku i w miejscowościach wypoczynkowych, takich jak Ustroń. Pojawili się już nawet pierwsi chętni na kupno górniczych hałd, które zawierają kruszywo idealnie do budowy dróg.

Jak informuje „Gazeta Wyborcza”, lada dzień w mediach ma ruszyć kampania reklamowa zachwalająca górnicze nieruchomości. Kompania uruchomiła też specjalną stronę internetową, gdzie można znaleźć pierwsze oferty: http://nieruchomosci.kwsa.pl/.

Źródło: Tomasz Głogowski, „Gazeta Wyborcza” | 2007-05-21

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości na wynajemkamienice na zamianęhale i magazyny do kupieniamieszkania na wynajem powiat Szczecineckidomy na wynajem powiat Zawierciańskimieszkania na sprzedaż gmina Pacynamieszkania na wynajem gmina Przedbórzmieszkania na sprzedaż w Hutkowiedomy na sprzedaż w Berkowiznadomy na sprzedaż w Śmietankach

Deweloperzy

);