Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Gminy potrzebują wsparcia

2005-12-05

Gminy potrzebują wsparcia

Państwo powinno wesprzeć jednostki samorządu terytorialnego, które chcą wykupić sprzedane razem z lokatorami byłe budynki zakładowe.

Państwo powinno wesprzeć jednostki samorządu terytorialnego, które chcą wykupić sprzedane razem z lokatorami byłe budynki zakładowe. Najemcy takich mieszkań, sprywatyzowanych przed 7 lutego 2001 r., czyli przed wejściem w życie ustawy z 15 grudnia 2000 r. o zasadach sprzedaży mieszkań zakładowych, nie mogą wykupić na ulgowych warunkach zajmowanych przez siebie lokali. Nie wiedzą także, jak długo będą mogli w nich mieszkać. Jest to spowodowane nieuregulowaniem kwestii mieszkań zakładowych w latach 90. Nowe rozwiązania, wprowadzone ustawą z 7 lipca 2005 r. o zmianie niektórych ustaw, dotyczących nabywania własności nieruchomości, nie regulują sytuacji prawnej najemców takich mieszkań. Na szczególne wsparcie zasługują podejmowane obecnie przez jednostki samorządu terytorialnego inicjatywy wykupu byłych mieszkań zakładowych od ich aktualnych właścicieli. Przejęcie takich lokali przez gminy stworzyłoby lokatorom poczucie stabilizacji sytuacji mieszkaniowej, a w przyszłości mogłoby umożliwić wykup tych lokali od gminy na korzystnych warunkach. Gminom brakuje jednak pieniędzy, niezbędne zatem byłoby stworzenie preferencyjnych kredytów dla gmin lub objęcie poręczeniami skarbu państwa spłaty kredytów zaciągniętych przez gminy.

Źródło: "Rzeczpospolita" 01.12.2005 | 2005-12-05

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźhale i magazyny na sprzedażlokale użytkowe poszukiwane do wynajęciainne nieruchomości na zamianęlokale użytkowe na wynajem powiat Koneckidomy na sprzedaż powiat Świeckilokale użytkowe na wynajem gmina Boguty-Piankilokale użytkowe na wynajem gmina Rujadomy na sprzedaż w Gradowiecdomy na sprzedaż w Werskumieszkania na sprzedaż w Bodakach

Deweloperzy

);