Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Gmina dotuje termomodernizację i poprawę wizerunku elewacji

Magdalena Hojniak | 2019-11-05

Gmina dotuje termomodernizację i poprawę wizerunku elewacji
Michałowo dba o środowisko i estetykę krajobrazu

Ekologia i estetyka to pojęcia przewodnie w przyjętej przez Michałowo uchwale. Celem jest redukcja zanieczyszczeń i spójność krajobrazu.

Gmina Michałowo na Podlasiu z końcem października wprowadziła poprawki do przyjętej w lipcu uchwały dotyczącej nowatorskiego projektu ekologicznego. Przewidziany na lata 2020-2024 program zakłada redukcję emisji zanieczyszczeń generowanych przez gospodarstwa domowe, czego przyczyną są stare kotły i piece. Gmina przewidziała dotacje na termomodernizację budynków – zarówno jednorodzinnych, jak i lokali w zabudowie wielorodzinnej.

Dofinansowanie może otrzymać gospodarstwo, w którym dochód przypadający na jednego członka nie przekracza 2,5 tys. zł. Wysokość przyznanej kwoty będzie uzależniona od zakresu prac, na jaki zdecydują się mieszkańcy. Na docieplenie budynku będzie można starać się o kwotę 15 tys. zł.

Osoby, które zdecydują się na zastosowanie elementów poprawy wizerunku elewacji proponowanych w projekcie „Modelowe Domy Michałowa”, mogą liczyć na sumę do 25 tys. zł. Gmina opracowała bowiem system identyfikacji wizualnej ze zbiorem detali i form architektonicznych. Rozwiązanie ma służyć efektywniejszemu tworzeniu spójności krajobrazu.


Chodzi nie tylko o rozwiązania proekologiczne, ale także wizerunkowe, ponieważ my jako samorząd powinniśmy też kreować przestrzeń publiczną. Nie narzucamy rozwiązań architektonicznych, a proponujemy elementy z systemu identyfikacji wizualnej, zawartych w projekcie „Modelowe Domy Michałowa” – podkreśla burmistrz Michałowa Marek Nazarko.

Źródło: KRN.pl | 2019-11-05

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźlokale użytkowe na sprzedażgaraże na wynajemlokale użytkowe poszukiwane do wynajęciadomy na sprzedaż powiat Ostrołęckimieszkania na wynajem powiat M. Mysłowicemieszkania na sprzedaż gmina Stryszówmieszkania na wynajem gmina Aleksandrów Kujawskidomy na wynajem w Ostrowie Wielkimmieszkania na sprzedaż w Piotrkowicachdomy na wynajem w Szymankach

Deweloperzy

);