Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Gigantyczna wyprzedaż

2011-01-13

Gigantyczna wyprzedaż

Agencja Nieruchomości Rolnych w 2011 r. planuje sprzedać 250 tys. ha gruntów rolnych i inwestycyjnych. Ma na tym zyskać 2,3 mld zł.

Agencja Nieruchomości Rolnych (ANR) w 2011 r. planuje sprzedać 250 tys. ha gruntów rolnych i inwestycyjnych – podaje „Gazeta Wyborcza”. W ustawie budżetowej zapisano przychody ze sprzedaży gruntów na poziomie 2,3 mld zł, co oznacza, że ANR musi pobić swój rekord z ubiegłego roku, w którym zarobiła 1,5 mld zł, przeprowadzając dziennie 400 przetargów.

Większość sprzedawanych gruntów to obszary rolne. W ich przypadku prawo pierwokupu będzie należało do obecnych dzierżawców. Jeśli nie wyrażą oni chęci wykupu, ziemia zostanie sprzedana w przetargu. Nabywcy będę jednak zobowiązani do podtrzymaniu umowy dzierżawy do jej wygaśnięcia. ANR dysponuje też ok. 4,5 tys. ha działek budowlanych w miastach, na których planuje zarobić 1 mld zł – informuje „Gazeta Wyborcza”.

Do 50 tys. ha gruntów, które chce sprzedać ANR, pojawiły się roszczenia reprywatyzacyjne. W przypadku takich działek prawo pierwokupu przysługiwać będzie osobom wnoszącym roszczenia, a dopiero w drugiej kolejności obecnym dzierżawcom. Środki ze sprzedaży nieruchomości mają trafić w znacznej mierze do Funduszu Rekompensacyjnego, z którego wypłacane są odszkodowania dla zabużan.  

Źródło: "Gazeta Wyborcza" | 2011-01-13

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania poszukiwane do wynajęciadziałki do kupieniakamienice na zamianęmieszkania na sprzedaż powiat Kraśnickilokale użytkowe na sprzedaż powiat Oławskimieszkania na wynajem gmina Porębadomy na sprzedaż gmina Bolesławmieszkania na wynajem w Kokaniniemieszkania na sprzedaż w Tychowie Nowymdomy na sprzedaż w Tarkowie Dolnym

Deweloperzy

);