Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Gigant na giełdowy parkiet

2011-07-28

Gigant na giełdowy parkiet

Grupa Polski Holding Nieruchomości SA w ciągu najbliższych miesięcy zadebiutuje na warszawskiej giełdzie.

Nieruchomościowy gigant, Grupa Polski Holding Nieruchomości SA w ciągu najbliższych miesięcy zadebiutuje na giełdowym parkiecie. Poinformował o tym Krzysztof Walenczak, wiceminister Skarbu Państwa, na konferencji prasowej 27 lipca.

Grupa PHN SA została powołana w marcu br. Tworzą ją spółki:  Intraco i Budexpo i Polski Holding Nieruchomości (który powstał w wyniku konsolidacji Towarzystwa Obrotu Nieruchomościami Agro, Dipservice, Składnicy Księgarskiej oraz firm COBO, Kaskada i Argo). Stuprocentowym akcjonariuszem spółki jest Skarb Państwa. Holding jest prawdopodobnie największą w naszym regionie Europy spółką zajmującą się zarządzaniem nieruchomościami. Ideą jej powstania była konsolidacja państwowych spółek nieruchomościowych dla zwiększenia efektywności ich prywatyzacji na warszawskiej giełdzie. Rozwiązanie to wzorowane jest na branży energetycznej i górniczej.

Niewykluczone, że oferta publiczna Grupy PHN SA znajdzie się w dziesiątce największych transakcji prywatyzacyjnych w historii naszego kraju. Jej majątek stanowią atrakcyjne nieruchomości gruntowe i budynki, których wartość wynosi ok. 2,3 mld zł.

Czytaj więcej newsów

Źródło: e-biurowce.pl | 2011-07-28

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódździałki na sprzedażinne nieruchomości na zamianędomy poszukiwane do wynajęcialokale użytkowe na sprzedaż powiat Mrągowskimieszkania na sprzedaż powiat M. st. Warszawadomy na sprzedaż gmina Głogów Małopolskimieszkania na wynajem gmina Jedwabnedomy na wynajem w Zabłociedomy na wynajem w Płockudomy na wynajem w Rekowie

Deweloperzy

);