Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Gierkowska perełka – Kozubnik – odżyje

2007-12-18

Gierkowska perełka – Kozubnik – odżyje

Wojewoda śląski zgodził się na sprzedaż terenu po byłym ośrodku wczasowym w Kozubniku, w gminie Porąbka. Decyzja w tej sprawie lada dzień dotrze do samorządu.

Wojewoda śląski zgodził się na sprzedaż terenu po byłym ośrodku wczasowym w Kozubniku, w gminie Porąbka. Decyzja w tej sprawie lada dzień dotrze do samorządu. Jest więc szansa na nowy wizerunek zrujnowanego obiektu, będącego reliktem PRL-u – podaje „Dziennik Zachodni”.

Jak czytamy dalej, to, co pozostało jeszcze po zajmującym 7 hektarów ośrodku, należy od kilku miesięcy do Skarbu Państwa, a część (około 1,5 ha) jest w rękach komornika. Gmina Porąbka najpierw kupi ten teren z upustem sięgającym nawet 90 proc., a następnie sprzeda go w przetargu pod usługi związane z turystyką, sportem i rekreacją. By powstał na tym miejscu atrakcyjny kurort, trzeba zainwestować około 200 milionów złotych. Gmina nie posiada takich funduszy, ale znalazła inwestorów zainteresowanych projektem.

W latach 70. ubiegłego stulecia położony w przepięknych okolicach Kozubnik stanowił ulubione miejsce wypoczynku partyjnych dygnitarzy. Istniejący tu kompleks ośrodków wczasowych był jednym z najnowocześniejszych w kraju. Jednak w 1990 roku zaczęły się problemy, w wyniku których ośrodek został 4 lata później zamknięty i popadł w ruinę – przypomina dziennik.

Źródło: „Dziennik Zachodni” 16.12.2007 | 2007-12-18

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania na wynajemdomy poszukiwane do wynajęcialokale użytkowe na sprzedażlokale użytkowe na sprzedaż powiat Prudnickimieszkania na wynajem powiat Myśliborskilokale użytkowe na wynajem gmina Krzęcinlokale użytkowe na wynajem gmina Przybiernówmieszkania na wynajem w Strzegowiedomy na wynajem w Kodeńcudomy na wynajem w Turzy Małej

Deweloperzy

);